TWITTERI-MÖLL ⟩ «Maksaksin väga palju raha, et näha kogu mängu vaid Kerr Kriisat.»

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kerr Kriisa.
Kerr Kriisa. Foto: Rob Gray/USA Today Sports/Scanpix

Kerr Kriisa jätkab USA ülikooliõpilasliigas Arizona Wildcatsi korvpallimeeskonna fännide hullutamist. Eesti koondise mängujuht vedas tiimi 91:71 võidule USCi Trojansi vastu.

Kolme kaotuse kõrvale hooaja 26. võidu saanud Arizona tegi kiiresti sotid selgeks. Juba kaheksa minuti möödudes oli nende edu 21:8, pikale pausile pääseti seisult 51:27. Teine poolaeg kulus põhimõtteliselt vormistamiseks.

Võistkonna edus mängis suurt rolli Kriisa. Meie mees müttas platsil 36 minutit, viskas 18 silma (kolmesed 10/4, kahesed 3/1, vabavisked 4/4), jagas 4 resultatiivset söötu, noppis sama palju lauapalle ega teinud ainsatki pallikaotust.

Eelnevas 35 mängus oli ta enam punkte visanud vaid kolmel korral (21, 21 ja 19).

Ent nagu Kriisa puhul ikka, ei jäänud efektiivsuse kõrval puudu ka efektsusest. Eestlane tekitas sotsiaalmeedias taas kõvasti kõneainet.

«Maksaksin väga palju raha, et näha kogu mängu vaid Kerr Kriisat,» märkis Twitteri kasutaja Barstool Arizona (#2). Postituse «meeldimiste» arv ületab juba 100 piiri.

Lisaks on vaat, et läbivaks jooneks fraas: «Kui Kriisa ei mängiks Arizonas, siis ma vihkaks teda!» Küll aga usuvad nii mõnedki, et tema n-ö ülbe suhtumine ongi Arizona üks peamisi edu aluseid.

Tänavuse NCAA hooaja finaalturniir ehk Märtsihullus algab New Orleansis 13. märtsil. Arizona järgmine suurem siht on väga tugeva Pac-12 konverentsi turniir, mis toimub järgmise nädala keskel Las Vegases.