Adamo avaldas, kes oli Tänaku varuvariant Hyundaisse

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Andrea Adamo.
Andrea Adamo. Foto: Dppi/Bastien Roux/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eelmise aasta lõpus ootamatult Hyundai autorallitiimi eesotsast lahkunud Andrea Adamo meenutas aega, mil Ott Tänak võistkonnaga liitus. 

Adamo külastas pärast Rootsi rallit DirtFishi taskuhäälingut. Muuhulgas tuli juttu ka Tänakust ning kahel viimasel hooajal MM-tiitlile lähedale jõudnud Elfyn Evansist.

«Evans olnuks meie valik, kui Tänak poleks 2020. aastal liitunud,» tunnistas Adamo.

«Ärge saage minust valesti aru, aga ta on mees, kes on lasknud võimalusi käest. Tema esitused on muljet avaldanud, samas on ta ka eksinud. Ta võib teha imelisi rallisid, kus keegi ei saa talle vastu. Aga võib ka juhtuda midagi täiesti ootamatut.»

Viimasel kahel hooajal teisena lõpetanud Evans on tänavu kahe ralli peale kogunud vaid neli silma. Liidrist Kalle Rovanperäst lahutab juba 42 punkti. Adamo usub, et waleslast ei saa selle vaatamata tiitlimängust maha kanda.

Samas viitas otsekohene itaallane, et Evansi õlul võib olla ka teatud surve. Ta peaks olema justkui suurim võitjasoosik, sest enam pole ees n-ö võitmatut Sebastien Ogier'd, keda sai alati vabanduseks tuua.

«Kõik rääkisid, et Ogier võidab niikuinii kõik ära. Aga vaadakem seda teistpidi. Ogier'le allajäämine võttis pingeid maha, sest alati sai öelda, et «kuulge, kaotasin vaid Ogier'le». Nüüd Ogier'd enam ees pole. Vabandused puuduvad,» märkis Adamo.

Tagasi üles