P, 29.01.2023

Eesti autospordi liit heitis FIA pehmed sanktsioonid kõrvale ja järgib ROKi soovitusi

Karl Mihkel Eller
Eesti autospordi liit heitis FIA pehmed sanktsioonid kõrvale ja järgib ROKi soovitusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eestisse ei saa uute sanktsioonidega taustal sõitma tulla ka alates 2004. aastast pidevalt Eestis ja lähinaabruses võistlenud Vene oligarh Radik Shaimiev. Fotol Shaimiev 2020. aastal MM-etapil Eestis Ford Fiesta R5-autoga.
Eestisse ei saa uute sanktsioonidega taustal sõitma tulla ka alates 2004. aastast pidevalt Eestis ja lähinaabruses võistlenud Vene oligarh Radik Shaimiev. Fotol Shaimiev 2020. aastal MM-etapil Eestis Ford Fiesta R5-autoga. Foto: Margus Ansu/Tartu Postimees/Scanpic

Eesti autospordi liit (EAL) avaldas kolmapäeval, et mõistab hukka Venemaa agressiooni Ukraina vastu ega luba Venemaa ja Valgevene sportlastel osaleda Eestis toimuvatel autospordivõistlustel.

Eesti olümpiakomitee liikmena ja järgides rahvusvahelise olümpiakomitee soovitusi, otsustas Eesti autospordi liit mitte lubada Venemaa ja Valgevene sportlastel osaleda ning nende riikide ametnikel ja kohtunikel tegutseda Eestis toimuvatel autospordivõistlustel, teatati EALi kodulehel.

EALi väljastatud registreerijalitsentsi omanikel on keelatud registreerida mistahes autospordivõistlustele Venemaa ja Valgevene sportlaseid. Samuti on keelatud EALi litsentsiomanikel osalemine Venemaal ja Valgevenes toimuvatel võistlustel.

Rahvusvaheline autoliit (FIA) teatas teisipäeval, et rahvusvahelistel võistlusel on keelatud kasutada Venemaa/Valgevene lippu/sümboolikat või hümni. Võrreldes paljude teiste katuseorganisatsioonidega jäi FIA otsus leebeks.

Enne EALi teatas täna karmidest sanktsioonidest Venemaa ja Valgevene autosportlastele Soome autospordiliit.

Eesti autoralli meistrivõistluste avaetapil «Otepää talv» oli 29. jaanuaril stardis kaks Venemaa rallipaari. Hyundai i20 R5-autoga Radik Shaimiev ja Maksim Tsvetkov ning Lada 2105-ga Klim Baikov ja Andrei Kelštšev.

57-aastane Shaimiev on Vene oligarh ja Eesti rallisõpradele tuntud tegelane. Ta on Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes toimuvatel rallidel osalenud alates 2004. aastast. Forbes hindab Shaimievi varade väärtuseks 1,5 miljardit USA dollarit.

Shaimiev on TAIF Groupi keemiatööstuse kaasomanik, kelle käsutuses on suur osa Venemaa õli ja gaasi.

Märksõnad
Tagasi üles