Rakvere Tarvas võõrustas tabeliliidrit, võitjas ei tekkinud kahtlust

Rakvere Tarvase mängija Kaido Saks.
Rakvere Tarvase mängija Kaido Saks. Foto: Tairo Lutter

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval üks kohtumine. Tabeli eelviimane Rakvere Tarvas kaotas koduväljakul kindlalt 67:99 (10:26, 24:24, 13;29, 20:20) punktitabeli teisele Ventspilsile.

Kuigi Tarvas suutis kahel veerandajal Ventspilsiga sammu pidada, siis otsustavaks said suured alla jäämised esimesel kümnel minutil ja teise poolaja alguses. Kuigi Ventspils pääses 0:6 ette, siis suutis Rakvere mängida vahe kahepunktiliseks 8:10, kuid siis läksid lätlased oma teed ja võitsid avaveerandi 26:10.

Ka teisel veerandil suutis Rakvere teha hea alguse ning vahe oli korraks neli punkti (22:26), kuid peagi oli see taas Läti klubi jaoks turvalised kümme silma ning poolaeg kaotati 34:50. Laastavaks kujunenud kolmanda veerandi kaotas Tarvas 13:29 ning viimasele veerandile mindi vastu 47:79 kaotusseisus. Lõpuks tunnistati Ventspilsi 99:67 paremust.

Aleksa Nikolic viskas Rakvere parimana 16 punkti, noppis neli lauapalli ja andis sama palju resultatiivseid sööte. Kaido Saks aitas Tarvast 13 punktiga. Ventspilsi resultatiivseim oli Kristaps Kilps 17 punktiga.

Rakvere Tarvas on turniiritabelis nelja võiduga 13. kohal, Ventspils sai hooaja 18. võidu ja on jätkuvalt teisel kohal. Neljapäeval võõrustab Ventspilsi BC Kalev/Cramo.