FOTO ⟩ Kalju ja Flora alustasid hooaega võidukalt, Nõmme fännidel keelati tribüünile tuua Putinit sarjanud plakat

Nõmme Kalju mängijad.
Nõmme Kalju mängijad. Foto: Mihkel Maripuu

Jalgpalli Premium liigas võtsid avavooru teisel mängupäeval tugevamad oma. Nõmme Kalju alistas 2:0 Kuressaare, Tartu Tammeka jäi koduplatsil 0:4 alla Tallinna FC Florale. Tähelepanu pälvis ka Kalju fännide aktsioon, kes tahtsid tribüünile tuua Vladimir Putinit kritiseerivat plakatit, kuid klubi keelas selle.

Lillekülas Sportland Arenal toimunud mängus löödi Kalju mõlemad väravad teisel poolajal, kui 56. minutil oli täpne Ioannis Tsivelekidis ja minut enne normaalaja lõppu vormistas seisu Alex Matthias Tamm.

Tulemusest rohkem furoori tekitas Kalju fännide plaan, kes tahtsid väljaku ääre tuua suure plakati, millel seisis sõnum Venemaa rahvale. «Venemaa inimestele! Väike hull oma pompoosses punkris ei vääri teie lojaalsust,» seisis plagul inglise keeles. Klubi ei lubanud taolise sisuga plakatit tribüünile, sest see oli poliitilise sisuga.

Tartu Sepa jalgpallikeskuses toimunud kohtumises alistas FC Flora 4:0 kohaliku Tammeka. Tallinnlased läksid juhtima 8. minutil Konstantin Vassiljevi väravast, vaid kaks minutit hiljem lõi 2:0 eduseisu tabloole Markus Soomets. Teisel poolajal lõi Vassiljev 56. minutil penaltist teisegi värava, 65. minutil sai jala valgeks Rauno Alliku.

JK Narva Trans alistas Tallinnas toimunud kohtumises 2:0 Tallinna JK Legioni. 27. minutil viis narvalased juhtima Denys Dedechko, teisel poolajal 76. minutil vormistas seisuks 2:0 Jevgeni Demidov.