K, 1.02.2023

JÄRELVAADATAV ⟩ Enesekindla esitusega finaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank püüab pühapäeval teist Balti liiga tiitlit

Postimees Sport
Enesekindla esitusega finaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank püüab pühapäeval teist Balti liiga tiitlit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Naiste Balti liiga veerandfinaalseeria teine mäng Tallinna Ülikool/Kikase ja Audentese SG/Noortekoondise vahel lõppes erinevalt esimesest vaid kolme geimiga, kui avamängus 3:1 võidu saanud Tallinna Ülikool/Kikas teenis täna 3:0 võidu ja tagas sellega edasipääsu poolfinaali. Avamängu kaotusega raskesse seisu jäänud Tartu Ülikool/Bigbank viis seeria otsustavasse mängu.

Eesti naiskondade vaheline kohtumine kujunes ootamatult ühepoolseks, kui võõrsil mänginud Audentese SG/Noortekoondis üheski geimis üle 16 punkti ei kogunud. Raili Hunt tõi 3:0 (25:12, 25:16, 25:11) võidumängus 14 ja Stefi Siht 8 punkti, Karlotta Kattai noppis kaotajate poolel 5 punkti.

Võõrustajad lahendasid rünnakuid suurepärase 50-protsendilise efektiivsusega ja võtsid servi vastu 60-protsendilise täpsusega. Külaliste samad näitajad olid 22% ja 42%. Blokipunkte märgiti koduvõistkonnale kaheksa, kaotajad blokiga ühtegi punkti ei teeninud. Serviässade arvestuses jäi punktidega 10-3 peale Tallinna Ülikool/Kikas.

Poolfinaali jõudnud Tallinna Ülikool/Kikas tänavusel hooajal Audentese SG/Noortekoondisele veel kaotanud ei ole, kui võiduni jõuti ka kolmes eelmises mängus. Põhiturniiri lõpetas Tallinna Ülikool/Kikas teisena ja Audentese SG/Noortekoondis seitsmendana.

Veerandfinaalseeria avamängus põhiturniiril kuuendaks tulnud Riia Võrkpallikool/LUle 1:3 tulemusega kaotanud Tartu Ülikool/Bigbank tegi teises kohtumises vigade paranduse, saavutades kodupubliku abiga 3:0 (25:23, 25:14, 25:19) võidu.

Võitjate mänguvankrit vedanud Ingrid Kiisk lõpetas kohtumise 20 punktiga, lahendades rünnakuid 50-protsendiliselt (32-st 16). Teised Tartu naiskonna mängijad kahekohalise resultaadini ei jõudnud. Seeria esimeses vaatuses 19 punkti noppinud Kristine Kramena panustas täna Läti naiskonna tulemusse 10 punkti. Tartlannad osutusid selgelt paremaks rünnakul, kui punktiks löödi 35% sooritustest. Lätlannade rünnakuefektiivsus oli 23%. Servil kogusid võitjad seitse ja kaotajad kaks punkti.

A. Le Coqi spordihoones toimuv seeria otsustav mäng, kui selgub pooflinalist, saab pühapäeval alguse kell 13. Mängust teeb otseülekande sport.postimees.ee. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 5.-6. märtsil.

Enne mängu:

Põhiturniiril võitis Tallinna Ülikool/Kikas 22 kohtumisest 17 ja kindlalt jätkati ka veerandfinaalis, kus mängiti kahel korral üle Audentes SG/Noortekoondis. Tartu Ülikool/Bigbank kogus põhiturniiril 48 punkti, jäädes kahe punktiga alla teiseks tulnud Tallinna Ülikool/Kikasele ja 12 punktiga esikoha võtnud TK Kaunas VDU-le. Kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias oldi avamängu kaotuse järel paremad Riia Võrkpallikool/LUst.

Omavahel on kaks poolfinaalvastast tänavu kohtunud neljal korral, millest kolm on läinud tartlastele: Balti liiga põhiturniiri kohtumised lõppesid vastavalt 1:3 ja 3:1. Karikavõistlustel võitis Tartu naiskond vastavalt 3:2 ja 3:0.

Tallinna Ülikool/Kikase peatreeneri Sten Esna sõnul on tulemused suurendanud naiskonna enesekindlust. «Meie jaoks oli peamine eesmärk veerandfinaalist edasi pääseda ja kvalifitseeruda Final Fouri. Võtsime mängu korraga. Teadsime, et oleme võimelised näitama head mängupilti, mille nimel iga päev tööd oleme teinud. Meil oli mitmeid ilusaid momente, mille pealt saame enesekindlalt poolfinaalile vastu minna,» rääkis Esna.

Juhendaja loodab, et naiskond mängib finaalis ja võitleb tiitli eest. «Hooaja alguses peeti Tartut liiga favoriidiks, aga viimased kuud on näidanud, et neid on võimalik üle mängida. Tartu naiskonna näol on tegemist kogenud võistkonnaga, treenerina austan kõiki nende mängijaid ja treenerite tiimi, aga nagu ütlesin, siis märgid näitavad, et neid on võimalik võita ja see annab meile usku võidelda finaalkoha eest. Arvestades praegust olukorda, tuleb võtta päev korraga, aga kui kõik läheb plaanipäraselt, siis saan kinnitada, et selleks nädalavahetuseks oleme nii füüsiliselt, vaimselt kui ka taktikaliselt 100 protsenti valmis. Unistame tiitlist, aga teekond sinna on veel pikk. Võtame mängu korraga ja pühapäeval on näha, millise peatüki me klubi ja Eesti võrkpalliajalukku suudame kirjutada,» lisas peatreener.

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreeneri Hendrik Rikandi arvates on laupäevases poolfinaalis favoriit Tallinna Ülikool/Kikas, kuid kuuendat järjestikust Balti liiga medalit püüdvad tartlannad loodavad pakkuda üllatuse. «Poolfinaali lähme kindlasti võitma. Favoriidikoorem on küll põhiturniiril võimsalt mänginud ja ka Eesti meistrivõistluste põhiturniiri võitnud Tallinna Ülikoolil, kuid hea olekski Final Fouri üllatusega alustada. Me oleme selleks valmis. Sealt edasi ei oskagi hetkel vaadata, sest sellisel turniiril tuleb võtta punkt, geim ja mäng korraga,» lisas ta.

Tartu naiskond loodab jätkata ilusat seeriat, kui 2017. aastal saavutati Balti liigas pronks-, 2018. aastal kuld-, 2019. aastal hõbe-, 2020. aastal pronks- ja 2021. aastal samuti pronksmedal. «Naiskonna hetkevormi on pisut räsimas koroonaviirus, kuid loodame hullemast pääseda ja bussis täita rohkem isekohti kui auto jagu! Sellel nädalal on põhifookuses puhkus ja loodame, et saadava energia toel on Final Four turniir edukas ning jätakme traditsiooni, kus Tartu Ülikool/Bigbank medalita ei jää,» lõpetas Rikand.

5. märtsil Kaunases toimuv poolfinaal Tartu Ülikool/Bigbanki ja Tallinna Ülikool/Kikase vahel algab kell 15.30. Teises poolfinaalis on kell 18.30 vastamisi TK Kaunas-VDU (põhiturniiri 1.) ja Jonavos Aušrine-KKSC (4.). 

Pronksimäng ja finaal on kavas päev hiljem ehk 6. märtsil ning neistki on kavas otseülekanne, mida kommenteerivad Rando Soome ja Raigo Tatrik.

Märksõnad
Tagasi üles