JÄRELVAADATAV ⟩ Tartlannad said geimi kätte, ent Balti liiga karikas jäi Leetu

Naiste võrkpalli Balti liiga finaalis alistas TK Kaunas VDU koduplatsil 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:17 Tartu Ülikool/Bigbanki.

Finaalis favoriidikoormat kandnud Kaunase esindus alustas mängu kindlalt, loovutades avageimis 19 ja teises 17 punkti. Tasavägiseks kujunenud kolmandas geimis oli omakorda parem Tartu naiskond, kes vähendas 25:22 geimivõiduga kaotusseisu minimaalseks. Neljandas geimis jagus põnevust kuni 15:15 viigiseisuni, misjärel haaras koduvõistkond 17:15 eduseisu ja hoidis seda lõpuni – 25:17 geimivõit tähendas 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:17) mänguvõitu. Põhiturniiri omavahelistes kohtumistes pidid mõlemad naiskonnad kodusaalis leppima 0:3 kaotusega.

Pluss-miinus arvestuses neljaga miinusesse jäänud Ingrid Kiisk tõi tartlannadele 13, Laura Reiter 12 ja Eliise Hollas 10 punkti. Vilte Bogdanovic panustas võitu 18 punkti.

Tartu naiskonna tänast esitust iseloomustasid mitmed omavead, kui servil eksiti 18 ja rünnakul 19 korral, lisaks lõppesid seitse tartlannade rünnakut vastase blokis. Kaunase naiskond patustas servil 11 ja rünnakul 15 veaga. Servil jäid võitjad peale punktidega 10-4.

Tartu Ülikool/Bigbank saavutas kuuenda järjestikuse Balti liiga medali, kui 2017. aastal teeniti pronks-, 2018. aastal kuld-, 2019. aastal hõbe-, 2020. aastal pronks-, 2021. aastal samuti pronks- ja tänavu hõbemedal. TK Kaunas VDU jaoks on tegemist klubi ajaloo teise Balti meistritiitliga. Esimene kuldmedal võideti 2017. aastal, kui finaalis oldi paremad Kohila Võrkpalliklub/E-Service`st.

Kaunase naiskond oli selgelt põhiturniiri parim, võites 22 kohtumisest 20. Kahest kaotusest üks tuli aga just nimelt põhiturniiri kolmanda Tartu Ülikool/Bigbanki (16-6) vastu.

See juhtus 16. oktoobril, kui leedulannad kaotasid kodusaalis tartlannadele 0:3 (19:25, 23:25, 20:25). 11. detsembril õnnestus neil Tartus aga revanš võtta, kui Bigbankist oldi omakorda üle 3:0 (25:21, 25:17, 25:13).