Prantslased rikkusid Drammenis norralaste peo, hiinlane tegi MK-etapil ajaloolise tulemuse

Karl Mihkel Eller
Richard Jouve (esimene).
Richard Jouve (esimene). Foto: Lise Åserud/EPA/Scanpix

Murdmaasuusatamise MK-etapil Drammenis ei pääsenud klassikasprindis esikolmikusse ükski norralane. Oma esimese MK-etapi võitis prantslane Richard Jouve, esimese hiinlasena pääses MK-etapil poodiumile teiseks tulnud Qiang Wang, kolmas oli prantslane Lucas Chavanat. Ainsa eestlasena stardis olnud Marko Kilp sai 34. koha.

Klassikasprindis pääsesid finaali kaks norralast (Sivert Wiig ja Paal Troean Aune), kaks prantslast (Jouve ja Chavanat) ning itaallane Federico Pellegrino ja hiinlane Qiang Wang. Kindla võidu võttis Jouve, kellele Wang kaotas 1,59 sekundiga. Kolmandaks tulnud Chavanat jäi kaasmaalasest maha 2,32 sekundiga.

Jouve’i jaoks oli tegemist karjääri esimese MK-etapivõiduga, kaks aastat MK-karusselli kõrvalt jälginud Wang pääses esimese Hiina sportlasena murdmaasuusatamise MK-etapil poodiumile.

Ainsa eestlasena startinud Kilp piirdus kvalifikatsiooniga, 57 sportlase hulgas sai ta 34. koha. Kaotust kvalifikatsiooni võitnud Jouve’ile kogunes 2,41 sekundit, veerandfinaalist jäi teda lahutama üle poole sekundi.