E, 3.10.2022

Artti Aigro jäi Lillehammeri MK-etapil esimesena finaalvooru ukse taha

Postimees Sport
Artti Aigro jäi Lillehammeri MK-etapil esimesena finaalvooru ukse taha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Artti Aigro.
Artti Aigro. Foto: Tairo Lutter

Norras Lillehammeris toimunud MK-etapi suure mäe võistluse võitis austerlane Stefan Kraft. Ainsa eestlasena lõppvõistlusele pääsenud Artti Aigro lõpetas võistluse 31. kohaga ehk jäi esimesena finaalvooru ukse taha.

Kraft hüppas 135 ja 137 meetrit, teenides 294,1 punkti. Teiseks tuli avavooru võitnud jaapanlane Ryoyu Kobayashi (136 ja 134,5 m, 289 p) ning kolmandaks sakslane Karl Geiger (135 ja 134,5 m, 286,2 p).

Aigro hüppas avavoorus 123 meetrit ning sai 111 punkti. Viimasena 30 parema sekka pääsenud sakslase Stephan Leyhe hüpe oli eestlase omast meetri võrra lühem, kuid ta teenis 0,9 punkti rohkem.

«Naljaga pooleks võiks öelda, et kui eile pääsesin napilt kvalifikatsioonist edasi, siis täna jäin napilt punktidelt välja,» ütles Aigro pärast võistlus pressiteate vahendusel.

«Eilne kvalifikatsiooni hüpe jäi ajastuse taha. Täna suutsin mäel enda kohta head minekut näidata, kuid see 0,9 punkti ... Äärmiselt tihe oli täna, minu ümber seitse meest kahe punkti sees. Aga koht kohaks, protsess on hetkel liikunud ülesmäge ja Raw Airi tuur, kui ka hooaja lõpp, on veel pikk ees, et mõned head tulemused siia hooaega veel teha,» lisas Aigro.

Nädalavahetusel toimub samuti Lillehammeris normaalmäe võistlus.

Märksõnad
Tagasi üles