BC Kalev/Cramo purustas Eesti-Läti liigas kange vastase

BC Kalev/Cramo mängija Donovan Jackson (palliga).
BC Kalev/Cramo mängija Donovan Jackson (palliga). Foto: Sander Ilvest

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga neljapäevases ainsas kohtumises alistas BC Kalev/Cramo 81:55 (21:13, 20:16, 22:10, 18:16) tabeli teise klubi BK Ventspilsi.

Kalevi spordihallis toimunud kohtumisel vajutas kodumeeskond kohe avaveerandil gaasi põhja. Esimese kümne minutiga visati 21 punkti, kuid külalistel lubati visati vaid 13. Teisel veerandil suutis Ventspils küll vahet vähendada, kuid poolajapausile mindi võõrustajate 12-punktilises eduseisus.

Teine poolaeg jätkus Kalevi dikteerimisel. Kohe tehti 9:0 spurt ning kolmas veerand võideti 22:10 ehk viimasele kümnele minutile mindi vastu turvalise 24 punktilise vahega. Viimasel veerandil hoiti edumaad ning lõpuks purustati punktitabeli teine klubi 26-punktiga.

Kalevi mängu vedas 18 punkti visanud Donovan Jackson, Silas Melson toetas 12 silmaga, Kregor Hermeti arvele kogunes 11 punkti. Külalised jäid hätta visketabavusega, mis oli 33 protsenti (Kalevil 48%), kaugviskeid tabati vaid neli (visketäpsus 15%). Kalevil õnnestus kodusaalis saada sisse 12 kaugviset ehk tabavus oli 50%. Ventspilsi parimana teenis Guntis Sipolins 14 punkti.

Kalev/Cramo jaoks oli tegemist hooaja 18. võiduga nelja kaotuse kõrvale ning punktitabelis jätkatakse kolmandal kohal. Ventspils sai kolmanda kaotuse, võite on neil samuti 18. Tabelit juhib Riia VEF 21 võidu ja kahe kaotusega. Pühapäeval võõrustab Kalev/Cramo tabeli kuuendat BK Ogret.