Kaks aastat tagasi karjääri lõpetanud Zopp aitas Eestil Davis Cupil eduseisu haarata

Jürgen Zopp.
Jürgen Zopp. Foto: Raul Mee

Täna ja homme lähevad Davis Cup II grupi play-off kohtumises omavahel vastamisi Eesti ja Okeaania väikesaared. Pärast kaht esimest üksikmängu haaras Eesti 2:0 eduseisu.

Eesti kapteni – nõnda kutsutakse Davis Cupil treenerit – Ekke Tiidemanni otsusel esindavad Eestit viis tennisisti: Vladimir Ivanov (ATP 1004.), Kenneth Raisma (1133.), Kristjan Tamm (1146.), Mark Lajal (1228.) ja tunamullu tipptennisega lõpparve teinud Zopp (795.).

Avapäeval said väljakule neist Zopp ja Lajal, kellele astusid vastu vastavalt Clement Mainguy (Vanuatu) ja Colin Sinclair (ATP 667., Põhja-Mariaanid).

Avamängus vastamisi läinud Zoppi ja Mainguy vastasseis kestis tund ja 16 minutit. Eesti esireket teenis kindla 6:2, 6:4 võidu.

Eestile kindlustas 2:0 eduseisu Lajal, kes tund ja 35 minutiga mängis üle Sinclairi. Lajali võidunumbriteks olid 7:5, 7:5. Seejuures tuli eestlane mõlemas setis välja servimurdega kaotusseisust.

Tondi Forus tennisekeskuses toimuv võistlus jätkub laupäeval kella 13st (paarismäng ja kaks üksikmängu). Eestile piisab edasipääsuks neist ühest matšivõidust.