Eestlanna kerkis Saksamaa kõrgliiga liidriks (1)

Kristin Kuuba Tokyo olümpiamängudel.
Kristin Kuuba Tokyo olümpiamängudel. Foto: Tairo Lutter

Teist vooru järjest ainsatki kohtumist kaotamata ehk oma vastase 7:0 alistanud 1. BC Wipperfeld teenis laupäeval Bundesliga põhihooaja järjekordses voorus kolm punkti ning tõusis 17 voorust kogutud 42 punktiga liiga liidriks. Hooaja üllatusliider SV Fun-Ball Dortelweil jääb maha kahe punktiga ja ühe kohtumise rohkem pidanud tiitlikaitsja 1. BC Saarbrücken-Bischmisheim nelja punktiga.

1. BC Wipperfeld kerkis Bundesligas liidriks

Wipperfeld kohtus kodus SG Schorndorfiga ning seitsmes kohtumises loovutati tabelis play-off'i pääsemise piiri peal heitlevatele võõrustajatele vaid neli geimivõitu.

Kristin Kuuba asus Wipperfürthi Voss-Arenal platsile võõrustajate 4:0 eduseisus ning kasvatas selle 5:0-le. Tartlanna vastane oli Josefine Redkjær Jensen. 21-aastane taanlanna on BWFi edetabelis küll alles 267. kohal, kuid esimeses kahes geimis suutis ta edetabelis 48. real paiknevale sulgpallurile vääriliseks vastaseks olla. Avageimi võitis Kuuba 11:9 ja teise 12:10. Kolmas geim tuli Kristinile juba kindlamalt, 11:4.

Teise triitonlanna Kati-Kreet Marrani koduklubi TSV Neuhausen-Nymphenburg heitles võõrsil 1. BC Beueliga ning jäi 4:3 peale alles tänu võidule viimases kohtumises. Otsustava võidupunkti tõi teises meeste üksikmängus Yeoh Seng Zoe (Malaisia) 11:6, 11:3, 11:5 eduga Luis Aniello La Rocca (Saksamaa) üle. Eelviimases kohtumises olnuks Marranil ja tema segapaarismängu partneril Tobias Wadenkal võimalus külaliste vaevad lõpetada, paraku kaotati Felix Hammesele ja Hannah Pohlile 10:12, 7:11, 8:11. Oma panuse võitu Marran siiski andis, sest varem peetud naiste paarismängus said tema ja Kaja Stankovič (Sloveenia) jagu Pohlist ja Anna Mejikovskiyst. Viiegeimiliseks veninud kohtumised numbrid olid võitjate poolt vaadatuina 9:11, 11:4, 7:11, 11:8, 15:14.

TSV Neuhausen-Nymphenburgil on nüüd 18 punkti 18 kohtumisest ning praegu annab see play-off'i pääsemise tagava seitsmenda koha. Pühapäeval, 6. märtsil on eestlannade klubid vastamisi omavahel, kusjuures kodusaalis mängib Kuuba.

2. Bundesligas uustulnuka BSV Eggenstein-Leopoldshafeni eest mängiv Helis Pajuste oli samuti laupäeval võidukas. Tema koduklubi alistas võõrsil tabeli punase laterna TuS Neuhofeni 5:2 ning tartlanna panuseks oli 11:5, 11:3, 11:9 võit Chiara Marino üle. Hooaja neljanda võidu teeninud Eggenstein-Leopoldshafen on tosina klubi tabelis 15 punktiga kümnendal kohal. Pühapäeval mängitakse võõrsil TuS 1872 Schwanheimiga, kel punkte 17 ning koht üheksas.