Kalev/Cramo pani taas medalist unistava Läti klubi kindlalt paika

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Peatreener Roberts Štelmahers.
Peatreener Roberts Štelmahers. Foto: Sander Ilvest

Eesti-Läti korvpalliliigas peeti täna neli mängu. Positiivsele poolele jäid lõunanaabrid.

Neljapäeval koduses Kalevi spordihallis 26 punktiga Ventspilsi alistanud Kalev/Cramo ei jätnud sõnaõigust ka Läti kolmandale klubile Ogrele. Külalised pidid alla vanduma 94:69.

Eesti esiklubi pani oma paremuse põhimõtteliselt maksma esimese poolaja kõva kaitsega. Vastased hoiti vaid 25 punkt peal, ise visati 37.

Kolmanda veerandaja keskpaigas käristas Kalev/Cramo edu juba enam kui 20-punktiliseks. Kuigi Ogre suutis kohati kaotusseisu vähendada, siis reaalset võimalust neil ei tekkinud.

Võitjate parimana kogus Donovan Jackson üleplatsimehena 22 punkti. Ogre kõige tulemuslikum oli Renars Magone 15 silmaga.

Päeva esimeses lahingus andis Rakvere Tarvas võõral väljakul kõva lahingu Valmierale, ent pidi tunnistama siiski vastase 80:75 paremust. Kusjuures viimase veerandaja kaotasid Martin Müürsepa hoolealused 14:25.

Võitjate poolelt viskas Janis Kaufmanis üleplatsimehena 21 punkti. Tarva resultatiivseim oli Arvan-Johhannes Lippasaar 20 silmaga.

Ainsas Eesti klubide omavahelises lahingus alistas KK Viimsi/Sportland koduplatsil põnevas lahingus 91:84 Rapla Avis Utilitase. Kusjuures veel kolmanda veerandaja alguses olid külalised peal 13 punktiga.

Võitjate poolelt tegi väga mitmekülgse partii Karl Johan Lips, kes lisaks 20 punktile noppis ka 12 lauapalli ja jagas 6 tulemuslikku söötu. Külaliste edukaim oli Darryl George Tucker Jr 19 silmaga.

Rapla teatas mängu eel ka väga valusast tagasilöögist: tõenäoliselt on vigastuse tõttu lõppenud nende liidri, tagamehe Jaron Martini hooaeg.

Tallinna Kalev pidi Riias kindlalt alla vanduma kohalikule Läti Ülikoolile 64:92. Võõrustajad võitsid kõik veerandajad ning tõsiseks mänguks ei läinudki.

Kodumeeskonna parimana kogus Alberts Putans 16 punkti. Kalevi tagamees Ronald Mcghee sai üleplatsimehena kirja 17 silma.