VIDEO Vene jätkab Itaalias vinges hoos, koondisest eemale jäänud Kullamäe tegi Hispaanias hea partii

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Siim-Sander Vene viskel.
Siim-Sander Vene viskel. Foto: Fabrizio Carabelli/ZUMA Press Wire/Scanpix

Täna käisid tugevates Euroopa liigades platsil mitmed Eesti korvpallikoondise mängijad. Kõik olid võidukad!

Itaalia kõrgliigas aitas Siim-Sander Vene järjekordse võiduni Varese. Koduplatsil saadi 90:78 jagu Cremonast.

Koondise kapten alustas mängu harjumuspäraselt algviisikus. Ta teenis 32 minutit, viskas väga hea tabavuse juures 14 punkti (kahesed 6/5, kolmesed 1/1, vabavisked 1/1), noppis 9 lauapalli ja jagas 3 resultatiivset söötu.

Vene on kahekohalise skoorini jõudnud viies mängus järjest. Pärast meie mehe liitumist on Varese võitnud kaheksast mängust kuus, liigast väljalangemise asemel võideldakse nüüd hoopis koha eest play-off'is. Tabeli keskosa on väga tihe.

Kaheksa hulka soovib kindlasti jõuda ka Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo, kes täna alistas võõral väljakul 74:66 Trentino.

Treieri roll oli tagasihoidlik. Ta teenis vaid kuus minutit ning eksis mõlemal lähiviskel. Lisaks jäi tiim eestlase väljakul olles 8 punktiga miinusesse. Positiivsele poolele saab kanda 2 lauapalli.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Hispaania kõrgliigas teenis väga vajaliku võidu Kristian Kullamäe leivaisa Burgos. Võõral väljakul saadi 74:71 jagu Sevilla klubist Real Betisist.

Koroonaviiruse tõttu mõnda aega audis olnud ja viimastest koondisemängudest eemale jäänud Kullamäe tegi efektiivse partii. Ta piirdus küll 12 minutiga, ent viskas 8 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/2).

Võidule vaatamata pole Burgose seis kiita. Nad on 6 võidu ja 14 kaotusega ohutsoonis ehk eelviimasel kohal. Tõsi, lähimad konkurendid on vaid võidu kaugusel.

Toreda üllatuse sepistas Sander Raieste koduklubi Vitoria Baskonia. Võõral väljakul alistati enne tänast liidrikohta hoidnud Madridi Real 80:72.

Meie mees pääses platsile kolmanda veerandaja keskel, teenides mänguaega 19 sekundit üle 5 minuti. Kuigi statistikarealt leiab nullid, siis Raieste platsil viibides jäi võistkond 5 punktiga plussi.

Baskonia püsib tiheda tabeli keskosas play-off'i joone peal.