Vanameistrid Endrekson ja Raja on jätkuvalt teisest klassist, nii mõnedki tiitlivõistluste medalimehed pidid ujujale alla vanduma

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Pärnusse tuli kolmikvõit, kui Tõnu Endrekson (keskel) edestas Allar Rajat (esiplaanil) ja Johann Poolakut.
Pärnusse tuli kolmikvõit, kui Tõnu Endrekson (keskel) edestas Allar Rajat (esiplaanil) ja Johann Poolakut. Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Laupäeval toimusid Eesti meistrivõistlused sisesõudmises, tuues teiste seas starti suurema osa tipptegijaist. Meeste absoluutkategoorias võidutses Tõnu Endrekson, õrnema sugupoole parima aja sõitis välja nooruke Doris Meinbek.

Favoriidina starti läinud Endreksonile (Pärnu SK) ükski rivaal kordagi ohtlikuks ei saanud. Ehkki Eesti läbi aegade parim sisesõudja rääkis paar päeva enne starti soovist läbida 2000 meetrit 5.50ga, vaatas lõpuks ekraanilt vastu 5.54,1.

Neljapaadi liige Allar Raja (SK Kalev), kes on eelnevatel võistlustel suutnud rohkem Endreksoni suruda, oli tagasihoidlikum, saades kirja 5.59,9. Kolmanda koha tagas 6.03,4ga Raja klubikaaslane Johann Poolak.

Koondise tasemel ujuja Armin Evert Lelle (Viimsi VK) platseerus 6.05,6ga neljandaks, üllatades mitmeid tippsõudjadki: Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK) oli 6.09,6ga kuues, Rio olümpiapronks Andrei Jämsä (Pärnu SK) 6.15,6ga alles kaheksas.

«Lootsin, et saan paar sekundit parema aja,» rääkis võidumees, kelle sõnutsi, sai ta poolel maal aru, et lihase seisund eesmärki täita ei võimalda. «Laktaat hakkas kuhjuma, kahjuks ka Allar ei toetanud mind, ju oli tal stardist väljumisega raskusi,» tõdes Endrekson. Kahekordne olümpiamedalist avaldas, et lähipäevil suundub enamik koondise tasemel mehi Itaaliasse laagrisse. «Mina lähen veidi hiljem järele. Plaanis on kaks kolmenädalast tsüklit.»

Esivõistlustega kulmineerus neljast etapist koosnev sisesõudmise sarigi, kus osalemiseks tuli kaasa teha vähemalt kolmel osavõistlusel. Kuna Endrekson lõi kaasa neist vaid kahel, ei olnud temal alust konkurentsi sekkuda. Sarja võitjaks tuli Raja, kelle kontole kogunes kaks võitu ja kaks teist kohta. Sindist pärit spordimehele järgnesid Poolak ja Jämsä.

Naistest kuulub parima au A-klassis (17-18aastased) võistelnud värskele sama distantsi maailmameistrile Meinbekile (Viljandi SK), kes sai ajaks 7.01,7. Absoluutkategoorias kaitses tiitlit Liisu Mitt (Pärnu SK), aeg 7.06,4. Hõbeda-pronksi pälvisid Krete Koovit (Viljandi SK) ja Katariina Johanna Järvsoo (Tallinna SK), ajad vastavalt 7.17,3 ja 7.43.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles