Tallinna Kalevi õnnetu seeria kasvas 16 mängu ja 115 päeva peale

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Tallinna Kalevi sügav mõõn jätkub.
Tallinna Kalevi sügav mõõn jätkub. Foto: Tairo Lutter

Eesti-Läti korvpalliliigas jäi Tallinna Kalev kodusaalis kindlalt 57:84 alla Pärnu Sadamale. Viimati teenisid Kalle Klandorfi hoolealused võidu 115 päeva eest...

Mängust kadus põnevus esimeste minutitega. Pärnu jäi küll 0:2 kaotusseisu, ent võitis avaveerandi 27:12 ning kasvatas poolajaks edu 26-punktiliseks. Kalev oli küll viimasel neljandikul 16:11 parem, ent kohtumise saatus oli ammu otsustatud.

Võitjate poolelt teenisid vähemalt 13 minutit kõik kümme üles antud mängijat. Resultatiivseim oli 16 punkti kogunud Robert Valge. Andris Misters lisas 14 silma.

Kalevi kasuks viskas viis kolmest sopsanud Eduards Hazners 18 punkti. Kahekohalise skoorini jõudis ka 11 silma toonud Ronald Mcghee.

11 kaotuse kõrvale 11. võidu saanud Pärnu hoiab 7. kohta. Kalev on 14 tiimi konkurentsis viimane (3-20). Kaotatud on 16 mängu jutti, viimati võideti 13. novembril, mil koduplatsil saadi 74:67 jagu Läti Ülikoolist.

Eesti-Läti liiga tabeliseis:

Täna peeti ka esimene n-ö lisavooru mäng, mis läheb kirja vaid Eesti meistriliiga tabelis.

Rakvere Tarvas andis võõral väljakul Rapla Avis Utilitasele korraliku lahingu, ent pidi lõpuks tunnistama võõrustajate 79:69 paremust. Veel viimase veerandaja keskpaigas oli tablool 66:66 viik.

Võitjate poolelt olid heas hoos korvialused jõud. Darryl George Tucker Jr viskas 19, Demajeo Willie Wiggins 18 punkti. Kahepeale hangiti ka 26 lauapalli.