Elu mängu teinud Raieste aitas Baskonia Euroliiga tiitlikaitsja vastu magusa võiduni

Christopher Krutto
Sander Raieste (paremal).
Sander Raieste (paremal). Foto: David Aguilar/Scanpix

Eesti korvpallikoondislase Sander Raieste koduklubi Baskonia lõpetas Euroliigas kaheksamängulise kaotusteseeria, kui kodus suudeti maha murda tiitlikaitsja Istanbuli Anadolu Efes.

Esimesel poolajal vaid 18 sekundiks platsile pääsenud Raiestel õnnestus taas mängu saada kolmanda veerandaja lõpus ning treener teda enam välja ei võtnudki, sest meie mees rassis nii muljetavaldavalt.

Raieste viskas viimase veerandajaga 11 punkti, tabades kõik oma väljakult sooritatud visked (kahesed 1/1, kolmesed 3/3). Lisaks sellele korjas eestlane ka ka kaks lauapalli, kuid veelgi tähtsam oli see, et kaitses suutis ta edukalt võtta kinni Anadolu Efesi tähtmängija Shane Larkini.

Lõpuks õnnestus Baskonial võtta 87:74 võit. Meeskonna parimaks punktitoojaks kerkis Wade Baldwin IV, kelle arvele jäi 20 silma. Anadolu Efesi parimaks kerkis 23 punkti kirja saanud Vasilije Micic.

Kusjuures enne eilset kohtumist oli Raiestel Euroliigas kirja kokku 11 punkti, kuid nüüd õnnestus tal see arv kahekordistada.