F1-sarjast välja visatud Vene sõitja valmistab kohtu kaudu ette vasturünnakut

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Nikita Mazepin.
Nikita Mazepin. Foto: James Gasperotti

Venemaa sõjalise agressiooni tõttu Haasi vormel 1 meeskonnast hundipassi saanud venelane Nikita Mazepin on väljaande Kronen Zeitung sõnul valmistamas ette omapoolset juriidilist vastulööki.

Nimelt loodab 23-aastane vormelisõitja kohtus vaidlustada oma vallandamise ning selles küsimuses toetab teda ka Venemaa suurfirma Uralkali, kes visati ühes sõitjaga Haasi poolt üle parda. 

«Hea on kõiki variante lahtisena hoida,» sõnas Mazepin lisades, et ta ei soovi siiski nui neljaks pääseda tagasi meeskonda, kes teda ei taha. Venelase sõnul oli tema vallandamine lihtsalt ebaõiglane ning vajab selgeks rääkimist.

Uralkali, mille üks suuromanikke on president Vladimir Putiniga heades sõprussuhetes olev vormelisõitja isa Dmitri Mazepin, on seevastu nõudmas Haasilt tagantjärele selleks hooajaks eraldatud sponsorraha.

Kui vastav hagi võidetakse, suunatakse saadav summa asutatavasse Nikita Mazepini Fondi «We Compete As One», mille eesmärgiks on toetada sportlasi, keda poliitilistel eesmärkidel diskrimineeritakse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles