Eesti ratastoolikurlingu võistkond lõpetas oma debüütetteaste Pekingi taliparaolümpiamängudel 10. kohaga, kogudes kümne mänguga kolm võitu ja seitse kaotust. Põhiturniiri viimasel võistluspäeval alistas Eesti koondis Šveitsi 8:6, kuid kaotas seejärel Slovakkiale 6:7.
Eesti ratastoolikurlingu koondis lõpetas Pekingi taliparaolümpiamängud kümnenda kohaga
Võidumängus Šveitsi vastu oli neljanda endi lõppedes seis viigiline 3:3, kuid kuuenda endi järel juhtis Eesti juba kindalt 8:3. Ehkki Šveits suutis kahe viimase endi võitudega kaotusseisu vähendada, pälvis Eesti turniiri kolmanda võidu.
«Algus oli raske, seejärel võeti meilt üks punkt ära, siis hakkas minema, vahepeal läks nagu lepase reega ja lõpuks hakkasime seisu hoidma. Kuna mäng jäi viimase kivi peale, siis võib öelda, et kohtumine oli pingeline, kuid võitsime igati teenitult. Mul oli hea enesetunne ja mängisin lustlikult,» sõnas koondise kapten Andrei Koitmäe.
Eesti juhtis viimases mängus Slovakkia vastu pärast kolmandat endi 4:1 ja pärast viiendat 6:2, kuid pidi siiski kolme viimase endi kaotusega vastase paremust tunnistama.
«Viimane mäng oli kokkuvõttes väga hea - kogu aeg juhtisime ja hoidsime pinget peal, aga mängu lõpus jäi lihtsalt füüsilisest mehejõust puudu, et võit ära tuua. Pidime enne mängu koosseisus muudatuse tegema kuna Mait Mätas sai valepositiivse koroonatesti tulemuse ega saanud osaleda. Napp kaotus,» tõdes Koitmäe.
Eestit esindas talvisel paraolümpial ratastoolikurlingu segavõistkond koosseisus Lauri Murašov, Kätlin Riidebach, Signe Falkenberg, Mait Mätas ja kapten Andrei Koitmäe. Koondise peatreener on kanadalane Chris Bowden, abitreenerina on koondisega kaasas Ain Villau.
Põhiturniiri lõplik paremusjärjestus: Hiina 8 võitu; Slovakkia, Rootsi, Kanada 7; USA, Lõuna-Korea 5; Norra, Suurbritannia, Läti 4; Eesti 3; Šveits 1.
Reedel toimuvates poolfinaalides lähevad vastamisi Hiina - Kanada ja Slovakkia - Rootsi.