BLOGI Hiilgavalt mänginud Kanepi pani valitseva olümpiavõitja kindlalt paika (2)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kaia Kanepi Indian Wellsi turniiril.
Kaia Kanepi Indian Wellsi turniiril. Foto: Marcio Jose Sanchez/AP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 63.) alistas Indian Wellsi tenniseturniiri teises ringis Tokyo olümpiavõitja Belinda Bencici (WTA 25.) kindlalt 6:4, 6:3.

Matši alustas paremini Bencic, pääsedes murde toel 4:2 ette. Siis aga mäng muutus. Oluliselt taset tõstnud Kanepi võitis kaheksa geimi järjest. Tasuks avaseti 6:4 paremus ning teises 4:0 algedu, millest lõpuks piisaski. Kohtumine kestis 22 minutit üle tunni.

Kanepi heitleb kolmandas ringis 25-aastase Harriet Dartiga (WTA 122.). Varasemalt on mängitud korra, 2020. aasta Cherbourg-en-Cotentin ITF siseturniiri finaalis jäi 6:4, 6:4 peale eestlanna.

Enne mängu

Kanepi alistas kolmapäevases avaringi mängus üsna kindlalt 6:3, 6:3 ameeriklanna Robin Montgomery. Pärast ligi pooleteist kuu pikkust pausi platsile naasnud eestlanna esitus oli üldiselt üsna korralik, kuid probleeme tekitasid servid – kirja läks 10 topeltviga.

Tokyo olümpial üksikmängu kulla teeninud Bencic oli esimeses ringis vaba. Kanepiga on ta varasemalt kohtunud korra, 2019. aastal jäi Wibledoni murul 6:3, 6:1 peale šveitslanna.

WTA kõrgeima, 1000 kategooria turniiril on panused ahvatlevad. Võistluse võitja kasseerib 1 231 245 USA dollarit auhinnaraha ning 1000 edetabelipunkti. Vaid teise ringi jõudmisega on Kanepi juba teeninud 30 130 USA dollarit.

Üksikmängus otse teise ringi pääsenud, neljanda asetusega Anett Kontaveit tuleb Indian Wellsis peetaval turniiril üksikmängus esimest korda platsile laupäeva hilisõhtul või pühapäeva hommikul. Ta kohtub slovakitari Kristina Kucovaga (WTA 77.)

Tõsi, paarismängus sai Kontaveit end juba soojaks mängida. Ta jäi Venemaal sündinud, ent Kasahstani esindava Jelena Rõbakinaga alla USA duole Sofia Kenin – Alison Riske.