P, 25.09.2022

Vene treeneri jahmatav avaldus jaapanlase suunas: peame talle tuumapomme meelde tuletama

Postimees Sport
Vene treeneri jahmatav avaldus jaapanlase suunas: peame talle tuumapomme meelde tuletama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Morinari Watanabe.
Morinari Watanabe. Foto: BEAUTIFUL SPORTS/U. Fassbender/Scanpix

Venemaa eemaldamine väga paljudel spordialadelt on viinud inimesed viimse piirini. Näiteks Venemaa võimlemistreener Marina Uljankina põrutas rahvusvahelise alaliidu juhile, kes on juhtumisi jaapanlane, et maailmas on olemas ka tuumapommid, millega on Teises maailmasõjas ka tema kodumaad laastatud.

Uljankina sõnavõtt sotsiaalmeedias oli iseenesest lühike: «Me peame Watanabele meelde tuletama Hiroshimat ja Nagasakit.» Watanabe all peab venelanna silmas Rahvusvahelise võimlemisföderatsiooni (FIG) jaapanlasest presidenti Morinari Watanabet.

Viimastel päevadel on Jaapani peaminister Fumio Kishida toonitanud, et peab vaidluse all olevaid Kuriili saari Jaapani omaks. Kuriilid on Kamtšatka poolsaarest Jaapani saarteni ulatuv saarestik.

Venemaa on Jaapanile kuuluvad Iturupi saare, Kunaširi saare ja Väike-Kuriilid okupeerinud Teise maailmasõja järel. Okupeeritud saarte tõttu pole Venemaa ja Jaapani vahel rahulepingut sõlmitud.

Hiroshimat ja Nagasakit ründasid 1945. aasta augusti alguses tuumapommidega Ameerika Ühendriigid ning see viis sama kuu lõpuks Jaapani allaandmiseni.

Märksõnad
Tagasi üles