E, 2.10.2023

«Kohalikud jobud» ähvardasid Venemaa suusatajaid nii, et hirm puges naha vahele

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Facebook
Comments 2
Venemaa murdmaasuusataja Natalja Neprjajeva tänavusel Pekingi olümpial.
Venemaa murdmaasuusataja Natalja Neprjajeva tänavusel Pekingi olümpial. Foto: Kimimasa Mayama/Epa/Scanpix

Eelmisel nädalal olid Venemaa murdmaasuusatajad Norras, et valmistuda Drammeni ja Holmenkolleni MK-etappideks, kuid nende riigi sissetungi tõttu Ukrainasse otsustas Rahvusvaheline suusaliit FIS venelased rahvusvahelistest võistlustest eemaldada. Natalja Neprjajeva on kurb, et ei saanud koos õe Darjaga startida.

26-aastane Natalja Neprjajeva on Venemaa parim naissuusataja, kes võitis tänavuselt Pekingi olümpialt täiskomplekti medaleid: kuld tuli naiste teatesõidus, hõbe suusavahetusega sõidus ja pronks sprinditeates.

Venemaa ajalehe Sport-Expressiga rääkinud Neprjajeva tunnistas, et tegelikult otsustasid nad juba enne FISi keeldu võistlemisest loobuda. «See poleks olnud turvaline,» kostis ta. Kui žurnalist küsis põhjust, vastas suusataja: «Kohalike jobude tõttu.»

Neprjajeva meenutas, et venelasi ähvardati hotellis. «Norralased karjusid ja ütlesid, et peaksime lahkuma. Nad olid väga vihased ja agressiivsed,» sõnas sportlane. 

Muide, täpselt sama juttu kuulis Venemaa suusahüppajatelt Norra koondise peatreener, austerlane Alexander Stöckl. «Arvan, et see on kohutav,» tundis ta sportlastele kaasa.

Neprjajeva sõnul oli olukord väga hirmutav. Venelasi majutanud Radisson Blu Fornebu juht Kristine Tonning ei soovinud juhtunut Norra Rahvusringhäälingule kommenteerida.

Küll kommenteeris seda Norra suusaliidu ja FISi liige Erik Röste. «Seda on kurb kuulda. Ähvardused on lubamatud,» ütles ta.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles