Koduses vutiliigas löödi viie minutiga kübaratrikk

Toimetas Karl Juhkami
Mattias Männilaan.
Mattias Männilaan. Foto: Facebook @FC Kuressaare

Eesti jalgpalli kõrgliigas teenisid täna hooaja esimese võidu FC Kuressaare ja Tartu Tammeka. Lisaks teenis tabelisse kolm lisasilma valitsev meister Levadia.

Saarlased olid võõral väljakul 3:0 üle mullu esiliigas pallinud Tallinna Kalevist. Kohtumise saatus otsustati teise poolaja alguses, kui Kuressaare ründaja Mattias Männilaan tegi viie minutiga – 56., 59. ja 61. – kübaratriki.

«Suurepärane tunne, annab vunki edasi minekuks,» oli päevakangelase lühikommentaar pärast kohtumist.

«Selles ongi jalgpalli võlu, sest meie kaotasime [Narva] Transi vastu mängu kahe minutiga, seekord viie minutiga vormistamise ise ära,» vahendas FC Kuresaare ühismeedias peatreener Roman Kožuhhovski sõnu. «Kuigi lõime viie minutiga, siis ei saa mängu lõikudeks jagada, sest kokkuvõttes on ju ikkagi 90 minutit ja lisaaeg ning edu tõi seekord kogu mäng.»

Kohtumise tipphetked:

Päeva teises kohtumises alistas Tammeka võõral väljakul 2:0 Narva Transi. Mänguskoori avas Sander Puri, kes realiseeris avapoolaja lõpus penalti. Teise palli piirilinlaste võrku virutas 83. minutil Artur Uljanov.

Päeva viimases kohtumises tundis võidurõõmu valitsev meister Tallinna FCI Levadia, kes alistas Zakaria Beglarišvili ja Marko Putincanini penatlitabamuste toel 2:0 linnarivaal Legioni.