Mercedes ei heitle F1-sarjas võitude eest? Hamilton nii arvab!

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Copy
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Võidusõidumaailma kuningliku sarja vormel 1 hooaeg algab järgmisel nädalavahetusel Bahreinis. Seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton ei lähe, kui uskuda tema sõnavõttu, starti just kõige optimistlikumalt.

Selle nädala neljapäevast laupäevani toimus Bahreinis viimane hooajaeelne test ning kuigi liiga palju ei tasu seal näidatud aegadest mõistagi välja lugeda, polnud Mercedes kiiremate seas. Neist oli väledam isegi mullune kindel punane latern Haas! Tõsi, USA tiim valmistus mullu täielikult tänavuseks.

Muide, eksperdid on välja toonud, et Mercedese üheks nõrgaks kohaks paistab olevat nende mootor, sest sirgetel oli nende tippkiirus konkurentidega võrreldes selgelt kehvem.

Kaheksa aastat järjest konstruktorite arvestuse võitnud Mercedese esinumber Lewis Hamilton rääkis pärast teste, et on üsna arusaadav: nad pole kõige kiiremad. «Kõige kiirem paistab Ferrari. Siis tuleb Red Bull ja võib-olla meie või McLaren,» vahendas Autosport. «Ma ei arva praegu, et võitleme võidu nimel. Järgmisel nädalal saame meie seisust paremini aimu, aga see võib inimesi üllatada.»

Ferrari on igal juhul hooaja eel härga täis. Pikalt on räägitud, kuidas nende sõitja Charles Leclerc võiks tiitli võita, kui ta saaks vaid hea auto. Nüüd olevat kõik perutava hobuse tiimi pealiku Mattia Binotto sõnul Monaco mehe kätes.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles