N, 30.03.2023

Venemaa ja Valgevene sportlasi tänavu Universiaadile ei lubata, kuid järgmine üliõpilaspidu jäi miskipärast Jekaterinburgile

Toimetas Karl Juhkami
Venemaa ja Valgevene sportlasi tänavu Universiaadile ei lubata, kuid järgmine üliõpilaspidu jäi miskipärast Jekaterinburgile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vladimir Putini poolt algatatud sõda mõjutab kõiki venelasi.
Vladimir Putini poolt algatatud sõda mõjutab kõiki venelasi. Foto: SHAMIL ZHUMATOV

Eestis põhjustas eelmisel nädalal palju poleemikat Tartu Ülikooli senati otsus, mis ei luba Vene ja Valgevene kodanikel järgmisest õppeaastast enam nende juurde kandideerida. Vastav otsus ei mõjuta siiski juba immatrikuleeritud üliõpilasi, kuid neile on maailmas rakendumas teistsugused sanktsioonid. 

Näiteks otsustas maailma ülikoolispordi liit (FISU) järgida rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) suunist ja mitte lubada Venemaa ja Valgevene kodanikke oma võistlustele. See tähendab, et mõlema riigi tudengisportlased jäävad kõrvale tänavu suvel Hiinas Chengdus toimuvast suveuniversiaadist.

Lisaks võeti Venemaalt ja Valgevenelt ära tänavuse aasta esimeses pooles seal toimuma pidanud universiaadi MK-etapid. 

Esimese hooga tervitatava FISU otsuse muudab veidi kentsakaks aga tõsiasi, et nendepoolsed sanktsioonid kehtivad ainult tänavuse aasta lõpuni ning 2023. aasta kohta, mil suveuniversiaad peaks muuhulgas toimuma Venemaal Jekaterinburgis, ei öelnud nad oma teadaandes sõnagi.  

Märksõnad
Tagasi üles