Heas hoos Žalgiris pidi kodus tundma kaotusevalu

Christopher Krutto
Josh Nebo (palliga) kaksikduubel ei suutnud päästa Žalgirist kaotusest.
Josh Nebo (palliga) kaksikduubel ei suutnud päästa Žalgirist kaotusest. Foto: imago images/Jan Huebner

Kaunase Žalgirise korvpalliklubi pidi Euroliigas tunnistama eile Kreeka klubi Piraeuse Olympiacose 84:73 paremust.

Koduväljakul mänginud Žalgiris alustas kohtumist paremini ja avaveerand võideti 20:15. Poolajaks õnnestus Olympiacosel siiski jõuda viiginumbriteni. Kolmanda veerandaja lõpus juhtis Žalgiris veel punktiga, kuid viimasel veerandil keeras Olympiacos mängu oma kasuks.

Üleplatsimeheks kerkis Olympiacose mängija Kostas Papanikolau, kelle arvele jäi 18 punkti. Teda toetas 16 silmaga bulgaarlane Aleksandr Vezenkov.

Žalgirise poolelt oli parim kaksikduubli (17 punkti, 10 lauapalli) kirja saanud Josh Nebo. Lukas Lekavicius lisas 14 silma.

Hooaega katastroofiliselt alustanud Žalgiris oli enne eilset kaotust võitnud viimasest viiest Euroliiga mängust neli. Tabelis hoitakse hetkel seitsme võidu ja 17 kaotusega 14. kohta, ees ollakse vaid viimasel kohal olevast Panathinaikosest (hooaega alustas 18 meeskonda, kuid Venemaa tiimid Peterburi Zenit, Moskva CSKA ja Kaasani Unics eemaldati pärast seda, kui riigi president Vladimir Putin otsustas tungida Ukrainasse – toim.). Olympiacos on 16 võidu ja kaheksa kaotusega kolmandal kohal.