N, 8.12.2022

PM BELGRADIS ⟩ Pingetest vabanenud Hausenberg MM-debüüdi eel: tuleb lihtsalt nautida ja hullu panna

Jarmo Jagomägi
Pingetest vabanenud Hausenberg MM-debüüdi eel: tuleb lihtsalt nautida ja hullu panna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hans-Christian Hausenbergi peamine eesmärk on esimest MMi nautida.
Hans-Christian Hausenbergi peamine eesmärk on esimest MMi nautida. Foto: Eero Vabamägi

Seitsmevõistleja Hans-Christian Hausenberg teeb reedel-laupäeval Belgradis sise-MMil täiskasvanute tiitlivõistluste debüüdi. 23-aastane sportlane ei käi küll konkreetset kohta ja tulemust lauale, ent positiivseid märke leidub.

Tugevate eeldustega Hausenbergile tagas MMi pileti veebruari alguses Tallinnas toimunud rahvusvahelise mitmevõistluse esikoht ja isiklik rekord 6143 punkti. Viimaks suutis ta kogu kompoti kokku panna ning tasu oli vääriline. Ja jagub ka veel parandamisruumigi.

«Pärast mitmevõistlust tegin kahenädalase pausi. Eesti meistrivõistlustel [veebruari lõpus] osalesin nädalase trenni pealt. Olen iga päev paremaks läinud. Arvan, et vorm on väga hea. Trennides on kõik alad läbi tehtud, tundub super,» rääkis kapuutsi taha peitunud Hausenberg napilt 16 tundi enne suurt debüüti. 

Viimastel nädalatel harjutas ta palju koos samuti MMil osaleva Karel Tilga ja tema treeneri Karl Robert Saluriga. Hausenberg sai mõlemalt kiita ega varja ka ise, et seis näib lubav.

«Tänu neile on nii hästi läinud. Oleme saanud teha koos starte ning hüpanud kõrgust ja kaugust. Üksi on vahest end päris raske kokku võtta. Tänu Tilgale olen suutnud trennis teha samu pingutusi nagu võistlustel,» arutles Hausenberg.

«Jõu pool on ka nüüd täiesti tagasi, võib-olla isegi parem kui enne [rekordilist] mitmevõistlust. Plahvatus on super. Tuleb lihtsalt nautida ja hullu panna.»

Eesti seitsmevõistlejate rekordseeriad

Karel Tilga 6264 (7,09; 7.62; 16.04; 2.10; 8,24; 4.96; 2.36,32)
Hans-Christian Hausenberg 6143 (6,85, 7.92, 14.04, 1.98, 7,96, 5.22, 2.58,45)

Muide, pärast 6. veebruari võistlust ei saanud Hausenberg veel rahulikult hingata. Tollel mõõduvõtul teivashüppes nulli saanud Maicel Uibo proovis nooremalt kolleegilt veebruari viimastel päeval veel MMi piletit käest napsata, ent piirdus Hispaanias vaid 6005 punktiga.

«Uibo võistlus oli täpselt eestikate ajal, mistõttu oli mul raske keskenduda endale. Kui see läbi sai, siis sain hakata keskenduma MMile,» tunnistas Hausenberg.

Eelnevalt on ta küll noorte tiitlivõistlustel käinud, ent nüüd tuleb heidelda absoluutse maailma paremikuga. Kuidas uus kogemus eelnevatest erineb?

«Üks suur erinevus on see, et kohal on ülipalju iidoleid ja eeskujusid, kellele alt üles vaadata. Muidu melu ja üldine korraldus on suhteliselt samad. Taseme vahe erineb,» vastas Hausenberg, kes suuri sõnu loopima ei hakka.

«Lihtsalt läbi teha... Siis olen juba väga rahul,» sõnastas Hausenberg väikese mõttepausi järel eesmärgi. «Pole üldse mõelnud, mis koha ja summa võiks saada. Summa ei mängigi rolli. Tahan nautida ja märgi maha panna. Siit ainult edasi.»

Ta lisas: «Mul pole enam sellist pinget peal, mis varem. Ma ei pea enam kellelegi midagi tõestama. Ega endale. Mul on lihtsalt kolm päeva olnud ootusärevus. See on teistsugune. Pigem hea. Väga hea.»

Samas viitab Hausenberg, et isikliku rekordi ületamine poleks üllatus: «Kuu-kaks tagasi oleks öelnud, et suhteliselt nipet-näpet, aga nüüd näen, et igalt alalt on lisa võtta. Kõige rohkem kõrguses ja 1000 meetris. Kiirus on paranenud. Aga mitmevõistluses tuleb teha üks ala korraga ja mitte üle mõelda.»

Lisaks kümnetele Eesti kergejõustikusõpradele on Hausenbergi toetamas paljud lähedased. Bussiga, millega jõudsin Serbiasse ka meie mitmevõistlejate teibad, võtsid pika tee ette tema vanaisa-vanaema, ema, ema elukaaslane ja vend. 

Märksõnad
Tagasi üles