Kapten Johannson ja treener Noodla näevad kõikjal parandamisruumi

Postimees Sport
Copy
Avamängus Austria vastu kolm väravat visanud koondise kapten Martin Johannson ootab pühapäeval Kalevi spordihalli täismaja.
Avamängus Austria vastu kolm väravat visanud koondise kapten Martin Johannson ootab pühapäeval Kalevi spordihalli täismaja. Foto: Helin Potter/EKL

Eesti meeste käsipallikoondis naaseb täna kodumaale, et valmistuda otsustavaks MM-valikmänguks Austriaga. Avakohtumine kaotati Bregenzis 33:35 (16:15). Pühapäeval pannakse pall Kalevi spordihallis mängu kell 19:40, kodus mängis Eesti viimati mullu aprillis just Austria vastu.

Võitluslikult ja skoorirohkelt kulgenud avamängus juhtis Eesti parimal juhul viie väravaga – 11:6. Teisel poolajal jäädi kahel korral neljaga taha, võideldi välja viik, ent viimastel minutitel lubati Austrial kaheväravaline võit võtta. Pühapäeval vajaks Eesti edasipääsuks vähemalt kaheväravalist võitu. Viimasest piisab, kui skoor jääb väiksemaks kui neljapäeval.

Noodla hinnangul pakuti Eestile võitu

«Ütleme nii, et meile pakuti ka võitu, aga seekord me vastu ei võtnud. Alustasime väga hästi ja võinuks juba avapoolajal suurema vahe sisse rebida. Mõnes lihtsas olukorras jäi asi realiseerimise taha ning teisel pooltunnil tuli väsimusest tingituna tehnilist praaki rohkem,» vahendas Eesti koondise abitreeneri Martin Noodla lühianalüüsi käsipalliliidu pressiteade.

«Meil on sisemisi ressursse, et nii kaitset kui ka rünnakut parandada. Tobias Wagneri mõõtu meest meil pole, aga tema vastu saab targemalt mängida ning Nikola Bilyk ei kuulu maailma tippu ilma asjata, kuid tedagi suutsime ju ühe poolaja ohjeldada,» viitas Noodla kahe peale 17 väravat visanud Austria duole.

Visata Austria-tasemega – pidevalt MM- ja EM-finaalturniiril osaleva – meeskonna võrku 33 väravat pole Eesti koondise jaoks igapäevane sündmus. Viimati suudeti tugeva vastasega mängides sellise skoorini jõuda 2013. aastal, kui Riia-turniiril alistati Leedu 34:27.

«Rünnakuga võib tõesti üldises plaanis rahul olla. Esimesel poolajal oli perioode, kus see jooksis täiesti valutult. Kas või siis, kui Dener Jaanimaa mitu väravat järjest viskas, tekkis korraks tunne nagu A-klassi poiste vastu mängiksime. Aga siingi on parandamisruumi,» kinnitas Noodla.

Eesti koondise koosseisus toimuvad pühapäevaks mõned muudatused, kindlalt liitub meeskonnaga paremäär Jürgen Rooba. «Võimalikud on veel paar vahetust, aga ootame enne ära arstide seisukoha ja siis otsustame,» jäi ekskoondislasest abitreener salapäraseks.

Koondise kapten: Tallinnas on vaja saal täis pakkida!

Eesti koges avamängu eel tagasilööke, seda just joonemängijate seas. Hendrik Varul pole vigastusest taastunud, töökohustuste tõttu jäi eemale Armi Pärt. Viimasel hetkel keelasid tervisemured Markus Viitkari ja Ülljo Pihuse osalemise. Nagu armastatud telekommentaator Tarmo Tiisler ütles: ainsaks passiga joonemängijaks jäi Martin Johannson.

«Kui kuulsin, et lendan ainsa joonena, siis võtsin seda kui väljakutset ja kohkuma ei löönud. Taktikaliselt ja ka puht füüsiliselt pole see muidugi hea, kuid kuna tingimused olid sellised, siis häälestasin end vastavalt ja nautisin täiel rinnal,» tunnistas 36-aastane Johannson.

Koondise kaptenil oli alles hiljuti sarnane kogemus, kui pidi Rumeenia karikasarjas Bukaresti Steaua särgis üle 50 minuti rassima. Austriale viskas Johannson kolm väravat, sealhulgas kaks viimase kümneminutilise algul, mil Eesti hakkas tagasi mängima neljaväravalist vahet.

«Kõige positiivsem eilse mängu juures oli võitlusvaim. Mängukvaliteet on meil kindlasti tõusnud ja Austria-sugused meeskonnad ei sõida meist enam nii kergelt üle. Miinuspoolele kannaksin kaitse, mida saab palju parandada – vaadakem kas või meile visatud väravate arvu,» sõnas Johannson.

Bregenzis tuli saali üle 1200 pealtvaataja ja Johannsonile see meeldis. «Mõnus oli mängida sellises õhkkonnas, olgugi et vaenulik publik. See annab palju juurde ja sellega seonduvalt – Tallinnas on vaja saal täis pakkida! Tribüünilt tulev toetus oleks meile meeletult abiks,» teatas Eesti koondise kapten.

Tagasi üles