BLOGI Rehvivahetusega kõvasti aega kaotanud Vips sai lõpuks kolmanda koha

Postimees Sport
Copy
Põhisõidu esikolmik: võitja Théo Pourchaire (keskel), teine Liam Lawson (vasakul) ja kolmas Jüri Vips (paremal).
Põhisõidu esikolmik: võitja Théo Pourchaire (keskel), teine Liam Lawson (vasakul) ja kolmas Jüri Vips (paremal). Foto: Xavi Bonilla/Dppi/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Jüri Vips (Hitech GP) lõpetas vormel-2 sarja esimese põhisõidu kolmandana, kuigi tegi suurepärase stardi ning juhtis võistlust kuni kohustusliku boksipeatuseni. Seal tekkis aga vasaku esirehvi vahetusel probleeme ja eestlane seisis kümneid sekundeid tühja. Postimees vahendas kõiki nädalavahetuse võistlussõite otseblogis.

Enne võistlust:

Vips sai reedeses kvalifikatsioonis kolmanda aja (1.40,755). Kuigi vabatreeningu lõpetas eestlane alles 13. kohal, siis kvalifikatsioonis suutis ta näidata kõrget taset, kaotust võitjale Jack Doohanile (1.40,542, Virtuosi Racing) kogunes tal 0,213 sekundit. Teiseks jäi prantslane Theo Poruchaire (+0,141). Vipsi järel tuli Logan Sargeant, kellel kogunes eestlasele kaotust vaid 0,005 sekundit.

«Auto oli imeline, minu meelest oli ka ring väga hea. Ma olen üldiselt väga rahul, kuid olen veidi nördinud, sest keskmistes sektorites oli palju liiklust. Ma ausalt ei usu, et oleksime võinud sõita parima ringi, kuid võrreldes eelmise ringiga, mil rehvid polnud kulunud, kaotasin parajalt aega 11. kurvis. Nii et veidi segased emotsioonid, kuid väga julgustav kvalifkatsioon,» ütles Vips kvalifikatsioonijärgsel pressikonverentsil.

Märksõnad

Tagasi üles