Viis aastat tagasi sportlaskarjääri lõpetanud Nurmsalu võitis Ilvese järel EMV hõbemedali

Kaarel Nurmsalu.
Kaarel Nurmsalu. Foto: Tairo Lutter

Täna peeti Otepääl kahevõistluse Eesti meistrivõistlused. Ülikindlalt kindustas endale viienda individuaalse kuldmedali Kristjan Ilves. Medalikolmikusse mahtus ka Kaarel Nurmsalu, kes 2017. aastal sportlaskarjääri lõpetas.

Meeste absoluudis oli esikoha omanikuks täna ülekaalukalt Kristjan Ilves, kes hüppemäel lennutas ennast 97,5 m ja selle hüppega sai 10 km murdmaa distantsile startida liidrina. Murdmaarajal näitas Ilves head vastupidavust ning lõpetas murdmaa võitjana ajaga 25 min 25 sek. Teise koha Eesti meistrivõistlustel võttis vanameister Kaarel Nurmsalu (84,5m; lõpp kaotus võitjale 6 min 30 sek). Kolmanda koha noppis sellel korral Karl-August Tiirmaa (69m; lõpp kaotus võitjale 7 min 5 sek) .

Naiste absoluut vanuseklassis näitas viisakat kahevõistluse võistlushüpet Annemarii Bendi, kes oma vanuseklassis konkureeris uhkes üksinduses. Hüppemäel lennutas Bendi ennast 87,5 m kaugusele, mis andis talle 101,5 punkti. Annemarii finišeeris 5 km murdmaa sõidu ajaga 17 min 45 sek ning sai endale vanuseklassi Eesti meistritiitli.

Meesjuuniorite arvestuses näitas hüppemäel ja suusarajal esikoha väärilist minekut Markus Kägu! Kauguskohtunikud mõõtsid Markuse kauguseks suusahüppemäel 71,5 m. Markus Kägu finišeeris 10 km murdmaarajal ajaga 28 min 34 sek. Hõbedasel kohal platseerus sellel korral Hanno Henri Reidolf, kes hüppemäel sai kirja 59,5 m ning murdmaasõidus 44 min 51 sek.

Eesti meistrivõistlustega Tehvandi suusahüppemäel jätkataksee juba 1. aprillil 2022, kui selgitakse välja Eesti parimad individuaalsetes suusahüpetes.