USA trügib suurte sammudega WRC-areenile

Karl Mihkel Eller
Copy
Kuigi USA WRC-etapi toimumispaik pole veel lõplikult selge, on peamine kandidaat Seattle’i piirkond, kus toimuv Olympus Rally võõrustas MM-etappi enam kui kolm kümnendit tagasi. Fotol iirlane Barry McKenna 2017. aasta Olympus Rallyl.
Kuigi USA WRC-etapi toimumispaik pole veel lõplikult selge, on peamine kandidaat Seattle’i piirkond, kus toimuv Olympus Rally võõrustas MM-etappi enam kui kolm kümnendit tagasi. Fotol iirlane Barry McKenna 2017. aasta Olympus Rallyl. Foto: olympusrally.com

Autoralli MM-sari tahab kandepinda laiendada ning plaanib Ameerika Ühendriikide vallutamist. Viimati sõideti USAs MM-etapp 34 aastat tagasi ning kuigi sealne turg on autotootjatele ahvatlev, pole pildile pääseda lihtne.

Kuigi asja pole suure kella külge pandud, otsib WRC-sarja korraldaja tulihingeliselt uusi väljundeid. Uued MM-etapid Eestis ja Belgias on kohalikule rallikogukonnale mett mokale määrinud, kuid paratamatult tuleb tõdeda, et suurte turgude järele janunev autotööstus tahab rohkemat.

Mullu üle pika aja Keeniasse naasnud MM-etapist räägiti kui suurest õnnestumisest ning nüüd sõlmitigi Safari ralli korraldajatega leping 2026. aastani. Pikisilmi oodatakse Jaapani naasmist.

Tagasi üles