E, 5.12.2022

Kahekordne NBA meister patrullib Kiievi tänavatel

Christopher Krutto
Kahekordne NBA meister patrullib Kiievi tänavatel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sõjapurustused Kiievis. Pilt on illustratiivne.
Sõjapurustused Kiievis. Pilt on illustratiivne. Foto: Rodrigo Abd/AP/Scanpix

Ukraina korvpallilegend Stanislav Medvedenko otsustas Venemaa sissetungi järel Ukrainasse jääda ja patrullib nüüd Kiievi tänavatel.

«Muidugi oli mul võimalus minna välismaale, aga ma ei arva, et peaksin kuskile minema. Praegusel hetkel pean olema Kiievis – toetama ja tegema kõike, mida saan,» rääkis endine korvpallur Sport Arenale.

«Oleme organiseerinud oma linnas territoriaalkaitse peakeskuse. Mõned inimesed tegelevad logistikaga, teised hoolitsevad tänavatel avaliku korra eest. Ma patrullin linnas ja minu naine töötab kommunikatsioonikeskuses,» jätkas Medvedenko, kes võitis karjääri jooksul ka kaks NBA-tiitlit.

«Minu jaoks on väga tähtis, et me oleme politsei rolli üle võtnud. Meie eesmärgiks on rüüstamise minimaliseerimine. Samal ajal otsime sabotööre, keda meil on õigus kinni pidada ja ametivõimudele üle anda,» selgitas ekskorvpallur, millised on tema ülesanded.

Medvedenko tunnistas, et on tihedas suhtluses ka FIBA ja NBAga, et pärast sõda oleks võimalik Kiievi spordiinfrastruktuur uuesti üles ehitada.

Märksõnad
Tagasi üles