JÄRELVAADATAV ⟩ Audentes viigistas Viljandi Metalli vastu pronksiseeria

Audentese SG/Noortekoondis alistas võrkpalli naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria teises kohtumises Viljandi Metalli 3:0 (25:14, 26:24, 25:20) ning viigistas kolme võiduni peetava seeria 1:1-le.

Kolme võiduni peetava seeria avamängus 3:2 võidu võtnud Viljandi Metall korduskohtumises geimivõiduni ei jõudnud, leppides kodusaalis 0:3 (14:25, 24:26, 20:25) kaotusega. Viljandlannade jaoks muudab kaotuse valusamaks asjaolu, et teises geimis oli võõrustajatel seisul 24:23 kasutada geimpall, mida realiseerida ei suudetud.

Võitjad näitasid rünnakul silmapaistvat 52-protsendilist efektiivsust, kaotajad lahendasid rünnakuid 40-protsendiliselt. Tallinna võistkond oli selgelt parem ka blokis, kus koguti viljandlannade kolme punkti vastu üksteist punkti.

28-st rünnakust 16 (57%) lahendanud Nora Lember lisas võitu ka kaks bloki- ja ühe servipunkti, kogudes üleplatsimängijana 19 punkti. Mängu parim oli ka Lemberi kasutegur +15. Eva Liisa Kuivonen aitas võitjaid 16 ja Sonja Siimson 12 punktiga. Rünnakul 33-protsendilise efektiivsusega tegutsenud Kertu Laak tõi võõrustajatele 13 ja Merilin Salben 10 punkti.

Seeria kolmas kohtumine peetakse homme Tallinnas, Audentese Spordihoones.

Täna mängitakse kolme võiduni peetava seeria teine kohtumine. Esimeses kohtumises alistas alistas Metall Audentese 3:2 (26:24, 25:18, 20:25, 15:25, 15:12).

Poolfinaalis kaotas Audentes kõige napimalt ehk mängudega 1:2 Tartu Ülikool/Bigbankile. Metall jäi 0:2 alla Tallinna Ülikool/Kikasele.