N, 2.02.2023

Kalev/Cramo VTB Ühisliigast lahkumine pälvis endise leegionäri austuse

Siim Kaasik
, reporter
Kalev/Cramo VTB Ühisliigast lahkumine pälvis endise leegionäri austuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalev/Cramo endine tagamängija Marcus Keene.
Kalev/Cramo endine tagamängija Marcus Keene. Foto: vtb-league.com

Itaalia korvpalli kõrgliigas mängiv Marcus Keene kiitis oma endist koduklubi Kalev/Cramot, sest Eesti esiklubi otsustas Ukraina sõja tõttu VTB Ühisliigast lahkuda.

Eelmisel hooajal BC Kalev/Cramos mänginud 26-aastane ameeriklane Keene ütles Zoom The TBT podcastis, et Kalev/Cramo moraalne kompass on paigas ning klubis saadakse hästi aru, mis on õige ja mis mitte.

«Eelmisel aastal pidime Venemaale minema, aga sel hetkel oli suurem koroonalaine. Meile öeldi, et kui keegi ameeriklastest peaks positiivse proovi andma, ei lasta meid tagasi Eestisse. Olime bussiga piiri ääres ja lennuni oli veel paar tundi, kuid keerasime otsa ringi, sest nad ei tahtnud riskida sellega, et mõni ameeriklastest jääks 14 päevaks Venemaale kinni. See lihtsalt polnud seda väärt,» meenutas Keene.

«See näitab, et nad hoolivad rohkem inimestest kui korvpallist. Nad ei tahtnud, et keegi meist üksi sinna jääks. Kõik maailmas tunnevad, et Venemaa ei käitu õigesti. Kalev/Cramo oli esimene, kes sellele vastu hakkas ja ütles, et me ei mängi Venemaa liigas, kui see asi korda ei saa. Ma austan neid selle eest,» lausus mängujuht.

Märksõnad
Tagasi üles