Tarvas teenis olulise võidu ning võib viimases Eesti-Läti liiga voorus veel kõvasti kaarte segada

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Tormi Niits vahetab Rakvere Tarva särgi Rapla oma vastu.
Tormi Niits vahetab Rakvere Tarva särgi Rapla oma vastu. Foto: Tairo Lutter

Eesti-Läti korvpalliliigas teenis hooaja viienda võidu Rakvere Tarvas, alistades koduplatsil 91:79 Läti Ülikooli.

Võidule pandi alus esimese poolajaga, mis võideti 54:31. Külalised olid viimasel veerandajal paremad 34:18, ent tõsiseks madinaks enam ei läinud.

Koduperemeeste parimana viskas Jamaure Markal Gregg 22 punkti. Arvan-Johhannes Lippasaar, Tormi Niits ja Toms Kedis lisasid 14 silma. Läti klubi poolelt skooris Davids Viksne üleplatsimehena 23 punkti.

Teises tänases ühisliiga kohtumises alistas Ogre pärast võrdset avapoolaega 90:76 Liepaja.

Kuigi Tarval pole ühisliigas enam midagi mängus, võivad nad viimases voorus veel kaarte segada. Laupäeval külastatakse Ogret. Kui seal õnnestub neil üllatus sepistada, ulatataks käsi Eesti klubidele.

KK Viimsi/Sportland lõpetas põhiturniiri 16 võidu ja 10 kaotusega. Võidu korral tõuseks Ogre nendega ühele pulgale, ent omavahelistes mängudes jäävad peale lätlased.

Samas kaotuse korral võiks Ogre langeda seitsmendaks. Selleks peaks Pärnu (14-11) võitma viimases voorus Valmierat. Omavahelistes mängudes on eelis suvepealinlastel

Veerandfinaali paarid moodustavad 1. vs 8., 2. vs. 7. ja nii edasi.

Tabeliseis:

Küll aga oli Tarva tänane võit oluline Eesti meistrivõistlusi silmas pidades. Eelviimase koha eest, mis tagab pääsu play-off'i, peetakse võitlust Tallinna Kaleviga. Nüüd on mõlemal viis võitu, aga omavaheliste mängude paremus annab praegu eelise Rakvere klubile.

Tõsi, lisaringis jääb veel mitu mängu pidada, korra kohtutakse ka omavahel.

Tänases ainsas Eesti meistrivõistluste arvestusse kantud mängus alistas Pärnu Sadam kodusaalis 90:73 TalTech Optibeti.