Arizona teekond NCAA turniiril lõppes, Kriisa mäng ebaõnnestus

Siim Kaasik
Kerr Kriisa.
Kerr Kriisa. Foto: David J. Phillip/AP Photo/SCANPIX

Kerr Kriisa koduülikool Arizona Wildcats kaotas NCAA turniiri 16 parema hulgas 60:72 Houston Cougarsile.

Esimest korda pärast hüppeliigesevigastust põhikoosseisu kuulunud Kriisa mängis 19 minutit ning sai kirja 3 punkti (visked 1/7), 4 lauapalli, 1 söödu ja 2 pallikaotust. Arizona parim oli 17 punkti toonud Dalen Terry. Houstoni poolelt säras Jamal Shead 21 puntkiga.

ESPN kirjutab mängu ülevaates, et rünnakul riigi parimate ülikoolide sekka kuuluv Arizona ei suutnud kuidagi avapoolajal rütmi leida ning seda peamiselt Houstoni füüsilise mängu tõttu. Juba esimese kuue minutiga teenis Houston kümnepunktilise edumaa.

Teisel poolajal oli Arizona ründemäng juba voolavam ning vahe vähendati kahele punktile, kuid lähemale Arizona ei saanudki. Iga kord, kui Arizona oli hoogu üles saamas, vastas Houston tabava viskega.

Kogu mängu juhtinud Houston kohtub NCAA turniiri veerandfinaalis Villanova Wildcatsiga.