Jarmo Jagomägi
, Reporter
TalTechi peatreener Alar Varrak hoolealustele näpunäiteid jagamas.
TalTechi peatreener Alar Varrak hoolealustele näpunäiteid jagamas. Foto: Tairo Lutter

Eesti-Läti korvpalliliiga tänases ainsas mängus alistas TalTech koduplatsil 102:90 Ventspilsi. Tulemus tõi olulise muudatuse tabeli eesotsas.

Koduperemehed ladusid võidule vundamendi teise veerandajaga, mis võideti 23:15. Teise poolaja alguses juhiti korraks ka 13 punktiga. Kuigi edu veidi sulas, hoiti Ventspils lõpuni välja enda selja taga.

TalTech oli hea viskepäev, 24 kolmesest tabati pooled. Üleplatsimehena skooris Brandon Reginald Childress 32 punkti. Oliver Metsalu toetas 22 silma ja 10 lauapalliga. Ventspilsi parimana kogus Rodrigo Bumeisters 20 punkti.

Mängu eel oli TalTech põhiturniiri neljanda koha kindlustanud. 21 võidu kõrvale viienda kaotuse saanud Ventspils langes aga teiselt realt kolmandaks. Kalev/Cramoga ollakse küll võrdsel pulgal (21-5), kuid omavaheliste mängude edu annab eelise Eesti klubile.

Viimased põhiturniiri mängud peetakse laupäeval. Esimesed neli ja kõik play-off'i pääsejad on selged, ent veerandfinaali paarid võivad veel muutuda. Paigas on vaid see, et võitja Riia VEF kohtub kaheksanda koha välja võidelnud Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga.

Lõpplahenduse määravad homsed partiid. Ogre võõrustab kell 17 Rakvere Tarvast, Pärnu Sadam külastab kell 19 Valmierat. Ogre tõuseb võidu korral viiendaks, kaotuse ja Pärnu edu puhul langetaks aga seitsmendaks.

Veerandfinaali paarid moodustavad 1. vs 8., 2. vs. 7. ja nii edasi. Final Four'i pääsemiseks läheb tarvis kahte võitu.

Tabeliseis:

Üks mäng peeti ka Eesti meistrivõistluste põhiturniiri lisaringis. Kalev/Cramo alistas võõral väljakul 85:71 KK Viimsi/Sportlandi.

Võitjate poolelt kogus Ojars Silinš üleplatsimehena 22 punkti (kolmesed 7/5). Viimsi parimana viskas Karl-Johan Lips 17 silma, aga ta tegi reie tagaosale liiga.