F1 sõitjad soovisid pärast terrorirünnakut Saudi Araabiast lahkuda

Karl-Joosep Küngas
Copy
Jeddahi ringraja lähistel toimus eile terrorirünnak.
Jeddahi ringraja lähistel toimus eile terrorirünnak. Foto: ANDREJ ISAKOVIC/Scanpix

Vormel 1 ja 2 sarja hooajad jätkuvad sel nädalavahetusel Saudi Araabias. Jeddah'i ringraja ümbrus toimus eile terrorirünnak ning seetõttu pole seal kõige turvalisem hetkel viibida. Korraldajad lubasid meeskondadele, et võistlus saab turvaliselt peetud, ent sõitjaid see siiski ei rahuldanud.

Mitmed meediakanalid üle maailma teatasid eile, et võistluspaiga vahetus läheduses toimus terrorirünnak. Väideavalt ründas Houthi terrorirühmitus kohalikku Aramco õlitehast, mis asub erinevatel andmetel umbes 10-20 kilomeetri kaugusel Jeddah'i ringrajast.

Paljud väljaanded teatasid eile hilisõhtul, et F1 sõitjad soovinuks juba Saudi Araabiast lahkuda. F1 korraldas eile öösel koosoleku, kus sarja tegevjuht Stefano Domenicali teatas, et võidusõit toimub plaanitud ajal.

Olgugi, et Domenicali oli enda seisukoha öelnud, jätkusid kõnelused meeskondade ja sõitjate vahel. Väljaande Motorsport teatel oli õhus reaalne variant, et sõitjad boikoteerivad homset võidusõitu.

«Pole täpselt teada, milliseid lubadusi korraldajad sõitjatele andsid, ent lõpuks nõustuti ikkagi võistlema,» teatab Autosport.

Koosolekult lahkudes ei soovinud ükski sõitja meediaga rääkida. Autospordi andmetel on kohalikud võimud öelnud, et F1 GP pole Houthi terrorirühmituse sihtmärgiks. Samuti suurendati võistlustel turvakontrolli.

Tagasi üles