Eesti rallipaar püüab tundmatus võistluspaigas kõrget kohta

Postimees Sport
Copy
Ken Torni Ford Portugali EM-rallil.
Ken Torni Ford Portugali EM-rallil. Foto: Twitter @alekslesk
  • Torn – Pannas stardivad esimest korda Assooride rallil
  • Enne võistlust läbiti São Migueli saarel 50 testikilomeetrit
  • ERC tänavuse hooaja teisel kvalifikatsiooni katsel näitasid eestlased viiendat aega

Eesti rallipaar Ken Torn – Kauri Pannas stardivad Assooride ralli avapäevale kuuendalt lähtekohalt.

Sel nädalavahetusel sõidetakse Atlandi ookeani põhjaosas asuval Assooride saarestiku suurimal, São Migueli saarel autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaja teine etapp.

Nii nagu kaks nädalat tagasi sõidetud ERC hooaja avaetapil, on ka teise etapi stardis Eesti võistluspaar Ken Torn – Kauri Pannas. Saaremaalt pärit meeste võistlustehnika ehk Ford Fiesta Rally2 eest vastutab taaskord C-Rally Team.

Kui kaks nädalat tagasi sõidetud Fafe ralli üldtulemuse mõttes eestlastel tehniliste probleemide tõttu ebaõnnestus, siis rallit lõpetanud Powerstage punktikatsel võeti võimas katsevõit ning teeniti hooaja esimesed maksimumpunktid. Viie punktiga hoiavad Torn – Pannas ERC üldarvestuses 12.kohta.

Kuigi möödunud aastased ERC Junior klassi meistrid Torn – Pannas on Euroopa meistrivõistluste sarjas võistlemas juba neljandat hooaega, pole saarlased varem Assooride rallil startinud. Enne rallit said eestlased São Migueli saare teedel teha ka korraliku testi ja läbida poolsada testikilomeetrit.

Eesti aja järgi reede õhtupoolikul läbiti kahel korral 4,37 km pikkune Assooride ralli testikatse, mille järel ootas ees kvalifikatsiooni katse. Torn – Pannas näitasid testikatse parimal läbimisel aega 2.58,4, mis kokkuvõttes andis viienda koha. Kvalifikatsioonikatsel parandasid eestlased oluliselt aega, kuid seda tegid ka konkurendid. Ajast 2.54,6 piisas selgi korral viiendaks resultaadiks. Kvalifikatsiooni võitnud konkurentidele kaotasid Torn – Pannas 1,5 sekundiga.

Õhtul toimunud stardikohtade loosimisel valis Ken Torn laupäevaseks stardipositsiooniks kuuenda.

«Ootan rallit põnevusega. On teada, et siin ilm muutub väga kiirelt ja kunagi ei tea päris täpselt mis ees ootab. Kindlasti ei saa see ralli kerge olema, kuid püüame hakkama saada ja oma asja teha. Eks siis pühapäeval ole näha, et kus me omadega oleme,» lausus Torn pressiteate vahendusel.

«See on üks koht, kus ma olen alati soovinud ära käia. Usun, et ralli ja kiiruskatsed saavad olema suur väljakutse. Püüan nautida ja teha enda parima. Üks hea asi on see, et see ralli toimub saare peal, mis peaks meile tekitama kodutunnet,» lisas Pannas.

Euroopa meistrivõistluste teisel etapil, Assooride rallil ootab võistlejaid kahe võistluspäeva jooksul ees 14 kiiruskatset, mille jooksul läbitakse 204,26 võistluskilomeetrit. Võistluse avakatse saab Eesti aja järgi alguse laupäeval 11:18.

Tagasi üles