F1-pilooti tabas võistluse ajal tervisehäda: tundsin nagu hakkaksin surema

Postimees Sport
Copy
Pierre Gasly Saudi Araabia Grand Prixil.
Pierre Gasly Saudi Araabia Grand Prixil. Foto: Antonin Vincent/LPS via ZUMA Press/Scanpix

Vormel-1 sarja meeskonna AlphaTauri sõitja Pierre Gasly kinnitas, et eelmisel nädalal toimunud Saudi Araabia GP-l kannatas ta viimastel ringidel meeletute valude käes, sest teda tabas ootamatu tervisehäda.

26-aastane Gasly kinnitas pärast võistlust, et teda tabas ärritatud soolestiku sündroom. Piltlikult öeldes tähendas see, et iga vasakkurvi ajal oli prantslasel tunne, nagu keegi pussitaks teda. «Viimasel 15 ringil tundsin põrgulikku valu, ma ei teagi, mis minu soolestikuga juhtus. Need olid minu elu kõige valusamad ringid,» rääkis lõpuks kaheksanda kohaga leppinud Gasly rahvusvahelisele meediale.

Pardakaameravideost oli kuulda, et pärast finišit palus Gasly tiimilt vabandust, sest ei suutnud viimastel ringidel piisavalt head tempot näidata. «Jumal küll. Mul on tunne, et soolestik tahab minu kehast eralduda. Ma ei tea, mis juhtus, aga mul on lihtsalt nii valus,» kaebles prantslane tiimiraadios.

Pärast võistlust käis ta ka arstlikus kontrollis, kus veel täpset diagnoosi ei pandud, kuid sümptomid viitasid ärritatud soole sündroomile. Twitteri-postituses kinnitas Gasly, et järgmisel nädalal toimuval Austraalia etapil on ta kindlasti stardis.

Märksõnad

Tagasi üles