BLOGI ⟩ Küpros virutas Eestile kaks ja saatis meid mudaliigasse

Eesti koondise mängijad jäid Küprose meeste vastu võimetuks.
Eesti koondise mängijad jäid Küprose meeste vastu võimetuks. Foto: Sander Ilvest

Eesti meeste jalgpallikoondise kaotas Rahvuste liiga play-out'i kordusmängus Küprosele 0:2 ning pudenes selle tulemusena järgmiseks tsükliks D-divisjoni ehk nn mudaliigasse, kus tuleb heidelda Malta ja San Marinoga. Kohtumise käekäiguga on võimalik tutvuda allolevas blogiaknas.

Kohtumise alguses ei õnnestunud Eesti koondisel kuidagi Küprose värava alla jõuda ning esimest korda õnnestus pall pikemalt vastase kolmandikule pidama saada 18. minutil. Selle tulemusena võrk ka sahises, kuid paraku vales väljaku otsas.

Meie tsenderdus takerdus kaitsjate jalgades ning Küprose mehed toimetasid palli kärmelt vasakule äärele, kuhu spurtis Nikolas Ioannou. Poolkaitsja leidis teisest lainest rünnakule liitunud Marinos Tzionise, kes lükkas palli parema jala peale ning uhas selle siis lati põrkest Matvei Igoneni selja taha. Hõbekoll missugune! Avapoolaeg kuuluski suures plaanis Küprosele.

Poolajal tegi Eesti koondis kaks vahetust ning kui 47. minutil jäi Küpros veel ka kümnekesi – Danilo Spoljaric teenis aja venitamise eest teise kollase –, näisid kaardid meie jaoks ritta langevat. Ent neli minutit hiljem lugesime nendest välja midagi väga ebameeldivat.

Eesti võitis kaitsefaasis palli tagasi ning Vassiljev andis mänguvahendi Kreidale, keda läksid atakeerima kaks küproslast. Selle asemel, et pall pikalt ette virutada, otsustas poolkaitsja oma kastis konksutama hakata. See otsus maksis aga valusalt kätte, sest Tzionis napsas hõlpsalt palli endale. Seejärel jäi Küprose meestel üle vaid kaks söötu lükata ning Pieros Sotiriou saatis palli viie meetri pealt sisuliselt püüdmatult võrku.

Ülejäänud 40 minutit Eesti küll üritas... kuid suurt midagi välja ei tulnud. Meie parim väravašanss sündis 67. minutil, kui Erik Sorga sai paari meetri pealt proovida, kuid vastaste väravavaht Neofytos Michail vastas supertõrjega.

Väravad jäid Eesti poolt löömata, mistõttu pudeneb meie rahvusesindus uueks Rahvuste liiga tsükliks D-divisjoni, kus mängivad Euroopas koondised kohtadel 49–55.

Enne kohtumist:

Viis päeva tagasi Tallinnas tegid koondised omavahel väravateta viigi, mis tähendab, et Larnacas on asjad lihtsad: kes selle kohtumise võidab kasvõi penaltiseeria järel, jääb ka järgmiseks Rahvuste liiga tsükiks C-divisjoni. Kaotaja pudeneb aga D-tasemele ehk nn mudaliigasse, kus pallivad Euroopa koondised kohtadel 49.–55.

«Mõistagi tahtsime võita, kuid hetkel peame leppima 0:0 viigiga. Samas pole midagi veel läbi, sest teine mäng on alles ees,» oli peatreener Thomas Häberli pärast avamängu ikkagi optimistlikult meelestatud. Sama meelt oli ka koondise kapten Konstantin Vassiljev: «Kõige tähtsam, et tulemus on aktiivne ja läheme Küprosele hea tundega.»

Kordusmänguks on Eesti koondise leeris toimunud aga nii mõningaid sunnitud muudatusi, näiteks ei lennanud tervislikel põhjustel Küprosele avamängu üks paremaid Mattias Käit ning kõrvale jäävad ka tema tavapärased asendusmehed Markus Poom, Martin Miller ning Bogdan Vaštšuk.

Kaitseliinis on täiendusena juures Artur Pikk, kuid ühtlasi andis peatreener Thomas Häberli eile mõista, et Maksim Paskotši kaasalöömine on küsimärgi all.

Karol Mets (16.05.1993) – FC Zürich (SUI) 76/0

Joonas Tamm (02.02.1992) – Tallinna FC Flora (laenul Poltava Vorsklast, UKR) 47/3

21 Marinos Tzionis (06.07.2001) – Sporting Kansas City (USA) 13/0

7 Minas Antoniou (22.02.1994) – AEL Limassol 12/0