Eesti sulgpallinoored noppisid Iisraelis rohkelt auhinnakohti

Triitoni sulgpallurid võistlustel Iisraelis (vasakult): treener Mihkel Talts, Hugo Themas, Lumikki Liias, Marten Põder, Kaisa Liis Lepp, Romili Vakk, Elisaveta Berik, Rasmus Roogsoo, Emili Pärsim ja Andrei Schmidt. Foto: Mihkel Talts

Eesti noorte sulgpalliparemik tuli Iisraelis Rishon Le Zionis peetud rahvusvaheliselt turniirilt tagasi kokku kaheksateistkümne auhinnakohaga. Mängisid kaheksa riigi noored, Eestit esindasid Hugo Themas, Andrei Schmidt, Rasmus Roogsoo, Marten Põder, Kaspar Sorge, Tregert Gustav Värv, Marti Joost, Chris-Robin Talts, Rene Leeman, Robin Schmalz, Elisaveta Berik, Emili Pärsim, Lumikki Liias, Romili Vakk, Kaisa Liis Lepp, Emilia Šapovalova, Marta Emili Teller, Kadi Ilves ja Heili Merisalu. Sportlasi juhendasid treenerid Mihkel Talts ja Heiki Sorge.

Juunioriealised (U-19) tegid kaasa Junior International Seriesi kategooriasse kuulunud AMOT Israel Junior 2022-l. Esikoha said eestlastest Emili Pärsim ja Elisaveta Berik (Triiton). Naispaarismängu poolfinaalis võideti kaasmaalasi Heili Merisalut (Nõo SK) ja Emilia Šapovalovat 12:21, 21:13, 21:15. Finaalis Stella Balenovići ja Ana Pranić (Horvaatia) vastu kaotati samuti avageim (17:21), kuid edasi oli triitonlannade koostöö vastaste omast sujuvam. Teine geim võideti 21:11 ja kolmas 21:15. Merisalu ja Šapovalova jäid jagama kolmandat kohta.

Meeste üksikmängus ainsa Eesti koondislasena poolfinaali murdnud Robin Schmalz (TSKeskus) pidi laupäeval tunnistama tšehhi Daniel Dvořáki paremust 23:21, 13:21, 21:10 ning jäi jagama kolmandat kohta. Tšehhidele kuulus ka turniirivõit, sest finaalis oli David Smutny parem Dvořákist 21:13, 21:16. Veerandfinaalis jäid pidama Tregert Gustav Värv (TÜASK), tulevasele võitjale alla jäänud Andrei Schmidt (Triiton) ja Chris Robin Talts (TSKeskus).

Neidude üksikmängus jäi parimate Eesti esindajate Emilia Šapovalova (TÜASK), Emili Pärsimi (Triiton) ja Elisaveta Beriku (Triiton) laeks veerandfinaal. Turniiri võitis India sulgpallur Anwesha Gowda, kes finaalis oli parem veerandfinaalis Pärsimit võitnud Petra Maixnerovást (Tšehhi) 21:17, 21:8.

Noormeeste paarismängu ühes poolfinaalis mängisid Andrei Schmidt ja Hugo Themas (Triiton) ning koduseinte toetusel pallinud Mayan Mogilner ja Sharon Perelshtein. Äärmiselt tasavägine kohtumine õnnestus võita Iisraeli paaril 21:18, 21:23, 22:20. Meie paarile seega kolmas koht. Finaaliks olid võõrustajate «mahlad» aga nii otsas ning tšehhid Daniel Dvořák ja Jan Rázl said kindla võidu 21:10, 21:6. Viiendat kuni kaheksandat kohta jäid jagama Schmalz ja Värv.

Segapaarismängus oli Eestile vähemalt üks koht finaalis kindlustatud juba enne veerandfinaale, sest tabeli ülemisel poolel olid omavahel vastamisi vaid meiemaised paarid. Finaali mängisid end Rene Leeman ja Emilia Šapovalova, saades poolfinaalis võitu Andrei Schmidtist ja Emili Pärsimist 16:21, 21:18, 21:12. Lõpuks tuli siiski leppida teise kohaga, sest veerandfinaalis Hugo Themase ja Elisaveta Beriku ning poolfinaalis Tregert Gustav Värvi (TÜASK) ja Heli Merisalu (Nõo SK) kõrvale lükanud Tšehhi paar Jan Rázl ja Petra Maixnerová jäid peale ka kolmanda Eesti paariga kohtudes – 21:7, 21:10. Meie paaridele seega kolm pjedestaalikohta, kuid võit läks Kesk-Euroopasse.

Ka nooremad, U-13 ja U-15 vanuseklassi kuuluvad sulgpallurid, ei jäänud Gan Nachumi nime kandvas spordihoones esikohata. AMOT Israel Youth 2022 nime kandnud mõõduvõtul.

U-15 vanuseklassis krooniti kahekordseks võitjaks Rasmus Roogsoo (Triiton). Noormeeste paarismängus alistasid Roogsoo ja Marti Joost (Nõo SK) finaalis Noam Hochmani ja Alon Shlezingeri (Iisrael) 21:13, 21:15. Üksikmängus olid tartumaalased finaalis omavahel vastamisi ning peale jäi Roogsoo 9:21, 21:19, 21:18. Segapaarismängus võinuks Rasmusele tulla kolmaski esikoht, kuid koostööst Lumikki Liiasega esimese asetusega Nikolas Maroudiase (Küpros) ja Sharma Tanvi (India) vastu siiski piisanud – rahvusvaheline paar võitis 21:19, 21:15. Joost ja Romili Vakk (Triiton) jäid jagama kolmandat kohta, nemad kaotasid poolfinaalis tulevastele võitjatele 14:21, 11:21.

Tüdrukutest kindlustas endale reedel koha nelja parema seas Romili Vakk, kuid seal tal Sharma Tanvile (India) korralikku vastumängu korraldada ei õnnestunud. Aasia sulgpallur võitis tartlanna 21:8, 21:11 ning tagatipuks ka kogu turniiri. Paarismängus klappis kõige paremini Lumikki Liiase ja Sharma Tanvi koostöö, võideti kõik kolm vastast ning saadi esikoht. Vaid võitjatele kaotanud (12:21, 14:21) Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk olid teised.

Kõige nooremate ehk U-13 vanuseklassi poiste seas näitas oma häid oskusi Kaspar Sorge (TÜASK). Üksikmängu finaalis alistas ta Marten Põdra (Triiton) 21:14, 21:16, paarismängus tehti esikohamängus koos selg prügiseks Iisraeli kodanikel Idan Ashkenazil ja Dotan Saragal – 21:6, 21:12.