VIDEO ⟩ Schumacheri tõsine avarii läheb tiimile maksma üüratu summa

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Mick Schumacheri vormelist ei jäänud palju alles.
Mick Schumacheri vormelist ei jäänud palju alles. Foto: IMAGO/ANTONIN VINCENT/IMAGO/Scanpix

Nädalavahetusel Saudi Araabias peetud vormel 1 etapp lõppes Haasi piloodile Mick Schumacherile juba kvalifikatsiooniga. Sakslase tõsise avarii tõttu tuleb tiimil lauale käia mehine summa.

Esmatähtis oli, et 23-aastase Schumacheriga oleks kõik korras. Seda kinnitas sõitja õnneks üsna ruttu pärast seda, kui oli Jeddah'i ringrajal karmilt seina põrutanud. Järgmisel päeval ta põhivõistlusel siiski rajale ei tulnud.

Nüüd on paar päeva olnud aega arve kokku lüüa. Esialgse info kohaselt läheb Schumacheri avarii Haasile maksma hinnanguliselt kuni miljon USA dollarit.

«Šassii ei näi olevat katki, küll aga mõned selle detailid. Peame veel põhjalikumalt uurima, aga selles osas ei paista seis kõige hullem. Ferrari andmetel on ka mootoriga kõik okei. Aku on samuti korras. Ent kõik ülejäänu on katki!» ütles tiimiboss Gunther Steiner portaalile Autosport.

«Kulud on nii suured, sest põhimõtteliselt läks mahakandmisele kogu vedrustus. Võib-olla vasaku külje eesosast on midagi alles. Ülejäänud on lihtsalt süsinikupulber. Täpselt ei oska tea, aga arvestades, et välja tuleb vahetada käigukast, kogu kere, radiaatorid – ütleksin, et 500 000 kuni miljon dollarit.»

F1 hooaeg jätkub ülejärgmisel nädalavahetusel Austraalias.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles