Intriig õhus! Pärnu alistas Eesti-Läti liiga veerandfinaalseeria avamängus Kalev/Cramo

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers.
Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers. Foto: Sander Ilvest

Eesti-Läti korvpalliliiga veerandfinaalid algasid korraliku pauguga: Kalev/Cramo kaotas koduplatsil 60:67 Pärnu Sadamale. Finaalturniirile jõudmiseks läheb tarvis kahte võitu.

Kogu kohtumine kulges väga võrdselt. Avaveerandaja võitsid võõrustajad 24:22, poolajaks oli aga 40:37 peal Pärnu. Otsustavale neljandikule pääsesid külalised 54:50 eduseisus.

Neljas veerandaeg kulges väga korvidevaeselt. See sobis aga rohkem Pärnule. 3.28 enne lõpuvilet pääseti Alterique Gilbert kolmesest 62:55 juhtima – mängu suurim vahe!

Järgneva kolme minuti jooksul suutsid suvepealinlased visata kõigest ühe punkti. Samas hoiti ka Kalev/Cramo ohjes. Koduperemehed püüdsid vahet meeleheitlikult kinni lappida, ent see ei õnnestunudki.

Mängu saatuse otsustasid lõplikult Gilberti tabavavad vabavisked 13 sekundit enne lõpuvilet. Ülejäänu oli juba vormistamine!

Võitjate poolelt kogus Troy Marshall Barnies 18 punkti, Gilbert lisas 17 silma. Kalev/Cramo kasuks panustas Ojars Silinš üleplatsimehena 25 punkti. Valitseva liiga meistri ridadest jäid eemale tagamehed Silas Melson ja Marcis Vitols, lisaks sai viga Donovan Jackson.

Seeria teine mäng toimub laupäeval Pärnus.

Veerandfinaalseeriaga alustasid ka Riia VEF ja Tartu Ülikool Maks&Moorits. Koduplatsil mänginud lätlased panid tugeva teise poolaja toel oma paremuse maksma 91:57.

VEF keeras kohe algusest Tartule peale kõva kaitsesurve. Kui esialgu saadi sellega eelkõige tabavate kaugvisete toel enam-vähem jagu, siis kohtumise edenedes väsiti. Avaveerandi kaotasid külalised 19:23, poolajaks olid taga 12 punktiga.

Võitjate poolelt viskas soomlane Alexander Madsen üleplatsimehena 23 silma. Tartu kasuks tõi neli kolmest sopsanud Adomas Drungilas 14 punkti.

Seeria teine mäng peetakse reedel Tartus.

Homme peavad esimese matši TalTech/Optibet ja Ogre. Ventspilsi ja KK Viimsi/Sportlandi avamäng peetakse neljapäeval.