Poola, Portugal ja viis Aafrika riiki tagasid koha MM-finaalturniirile

Siim Kaasik
Portugali jalgpallikoondis.
Portugali jalgpallikoondis. Foto: Pedro Fiuza/ ZUMA Press/SCANPIX

Eile kindlustasid endale koha aasta lõpus Kataris toimuvale jalgpalli MM-finaalturniirile Poola ja Portugal.

Poola alistas MM-valikturniiri play-off'i finaalis Robert Lewandowski 50. minutil realiseeritud penaltist ja Piotr Zieliński 72. minuti tabamusest 2:0 Rootsi koondise.

Portugal oli 2:0 parem Põhja-Makedooniast. Mõlemad Portugali väravad lõi Manchester Unitedi poolkaitsja Bruno Fernandes.

Aafrikast kindlustas koha MM-finaalturniirile Senegal, kes alistas penaltiseeria järel Egiptuse. Erinevalt Euroopast peeti Aafrikas kahemänguline play-off. Avamängu võitis Egiptus 1:0, kuid kaotas teise samuti 0:1. Kuna lisaajal väravaid ei löödud, läks mäng penaltiseeriasse. Senegali otsustava penalti realiseeris Liverpooli ründaja Sadio Mane.

Veel tagasid Aafrikast koha finaalturniirile Ghana, Kamerun, Maroko ja Tuneesia.