JÄRELVAADATAV ⟩ Viis matšpalli päästnud Tartu Ülikool/Bigbank viis finaalseeria otsustavasse mängu

Võrkpalli Eesti naiste meistrivõistluste finaalseeria neljandas mängus alistas Tartu Ülikool/Bigbank 3:2 (25:27, 18:25, 25:12, 26:24, 16:14) Tallinna Ülikool/Kikase, mis tähendab, et tänavune Maarjamaa tšempion selgub 5. aprillil pealinnas.

Avageimis 25:24 seisul geimpalli omanud koduvõistkond kohtumist juhtima minna ei suutnud, kui kolm järjestikust punkti kuulusid külalistele, kes võtsid 27:25 geimivõidu. Esimese geimi võidust innustust saanud Tallinna esindus domineeris teist geimi täielikult, loovutades võõrustajatele vaid 18 punkti.

Raskesse seisu jäänud tartlannade peatreener Hendrik Rikand vahetas kolmandaks geimiks põhikoosseisu Katariina Vengerfeldti ja Renate Pika, kes kujunesid Tartu võistkonna jaoks trumpkaartideks. Alustuseks kuulus kolmas geim koduvõistkonnale 25:12 resultaadiga. Uskumatud sündmused said teoks neljandas geimis, kus pealinna naiskonnal oli 24:19 eduseisus kasutada kokku 5 tiitlipalli. Ingris Suvi serviseeria toel õnnestus tartlannadel esmalt kaotusseis tagasi mängida ja seejärel ka 26:24 geimivõit võtta. Seejuures mängis seitsmepunktilises spurdis olulsit rolli Pikk, kes tõi rünnakul kolm punkti. Viiendas geimis asus koduvõistkond 12:8 ja 13:10 juhtima ning 16:14 tulemusega saavutati 3:2 (25:27, 18:25, 25:12, 26:24, 16:14) mänguvõit.

Ingris Suvi tõi võitjatele 23, Ingrid Kiisk 22, Eliise Hollas 14 ja Renate Pikk 11 punkti. Tartlannade üheksast blokipunktist viis märgiti Katariina Vengerfeldt arvele, kes lõpetas kohtumise 8 punktiga. Raili Hunt kogus Tallinna võistkonna poolel 22, Maren Mõrd 15 ning Kätriin Põld ja Merilin Paalo võrdselt 12 punkti. Kohtumise kordus on nähtav SIIN.

Seeria otsustav viies vastasseis toimub 5. aprillil kell 19 Tallinna Ülikooli spordisaalis, kohtumise otseülekanne on nähtav taas Postimehe vahendusel.

Põhiturniiri võitnud Kikas alustas finaalseeriat 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) võiduga, kuid teises kohtumises pani oma paremuse maksma juba Tartu, tehes seda 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25:20) võiduga.

Möödunud pühapäeval toimunud seeria kolmanda kohtumise võitis aga Kikas väga kindlalt 3:0 (25:15, 26:24, 25:16).

Tiitli pea kohale tõstmiseks on vaja võita kolm mängu.