Läti tipule hooaja esimese kodukaotuse serveerinud Viimsi läks veerandfinaalseeriat juhtima

Christopher Krutto
Viimsi/Sportlandi korvpalliklubi, viskel kapten Rain Veideman.
Viimsi/Sportlandi korvpalliklubi, viskel kapten Rain Veideman. Foto: Sander Ilvest

Viimsi korvpalliklubi sepistas võõrsil üllatuse ja alistas Eesti-Läti liiga veerandfinaalseerias 70:63 Ventspilsi.

Tasavägises mängus ei suutnud kumbki meeskond pikalt vahet sisse teha ja poolajapausile mindi Viimsi 33:32 eduseisus. Enne viimast veerandaega õnnestus Ventspilsil veel tabloole viiginumbrid seada, kuid lõpuks õnnestus Eesti klubil paremus maksma panna.

Viimsi parimaks kerkis 15 punkti visanud Tyler Roberson. Teda toetas 14 silmaga Viimsi kapten Rain Veideman. Kahekohalise punktide arvuni (10) jõudis ka Karl-Johan Lips.

Üleplatsimeheks kerkis Ventspilsi suur äär Aurimas Majauskas, kes viskas 19 punkti. Ükski teine Läti klubi mängija kahekohalist punktide arvu kätte ei saanud.

Võidu teeb veelgi kõnekamaks fakt, et tegu oli Ventspilsi hooaja esimese Eesti-Läti liigas koduväljakul vastu võetud kaotusega.

Seeria teine mäng peetakse pühapäeval Viimsis.