Venemaa tennisist lasi käest võimaluse tõusta maailma esireketiks

Karl Mihkel Eller
Daniil Medvedev.
Daniil Medvedev. Foto: MATTHEW STOCKMAN/Getty Images/AFP/Scanpix

Venelane Daniil Medvedev (ATP 2.) lasi käest võimaluse naasta maailma edetabeli tippu, kuna kaotas Miami Open tenniseturniiril poolakale Hubert Hurkaczile (ATP 10.) 6:7 (7:9), 3:6.

26-aastane Medvedev pidi praegusest esireketist Novak Djokovicist möödumiseks pääsema Miamis poolfinaali, kuid kaotas neljapäevases veerandfinaalis kaheksanda asetusega Hurkaczile.

Ta jäi esimeses setis 5:2 alla, võitles tagasi seisule 5:5, kuid kaotas seejärel kiire lõppmängu 9:7. Hurkacz saavutas edu murdega teise seti viiendas ja üheksandas geimis.

Möödunud suvel Wimbledoni suure slämmi turniiri veerandfinaalis Roger Federeri võitnud 25-aastane Hurkacz mängib USAs poolfinaalis 14. asetusega hispaanlase Carlos Alcaraziga (ATP 16.).

Veebruaris sai Medvedevist maailma edetabeli esinumber, kuid ta püsis seal vaid kolm nädalat, enne kui Djokovic positsiooni tagasi sai.

Serblane Djokovic on 2022. aastal mänginud vaid ühel ATP-turniiril, sest on keeldunud koroonavaktsiinist. Dubai turniiril kaotas veerandfinaalis ta juba veerandfinaalis.

Vaktsineerimisest hoidunud serblane ei saanud seetõttu võistelda Austraalia lahtistel, samuti Indian Wellsi ja Miami turniiridel Ameerika Ühendriikides.