N, 30.03.2023

USA sporditšempion transsportlastest: meil on häbi, aga oleme vait

Christopher Krutto
USA sporditšempion transsportlastest: meil on häbi, aga oleme vait
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Lia Thomas.
Lia Thomas. Foto: Brett Davis/USA TODAY Sports/Scanpix

Kolmekordne ülikooliliiga NCAA võitja ja 11-kordne USA meister, endine ujuja Jeri Shanteau, oli kriitiline transsportlaste naiste võistlustel osalemise üle.

Ujuja Lia Thomas võitis märtsis NCAA I divisjoni meistrivõistlused. Ta on esimene transsportlane, kes ülikooliliiga võitis. Selle järel on paljud seadnud küsimärgi alla selle, kas transsportlastel peaks olema õigus naistega koos võistelda.

«Sa ohverdad nii palju, et eliittasemele jõuda. Sa ei käi kunagi pidudel, sul on sisemine tahe oma eesmärgid saavutada ja oled motiveeritud sellest, et oma teel olevad raskused alistada,» alustas Shanteau New York Postile antud intervjuud.

«Aga täna võetakse tüdrukutelt see enesekindlus ära. Meil on kõigil asjade seisu üle häbi, aga oleme vait, sest kui räägime, siis saame negatiivse reaktsiooni. On väga õõnestav, kui mees saab naistega võrdsetel tingimustel võistelda. See on nii demoraliseeriv, et raske on seda mõista,» jätkas ta.

«Pennsylvania ülikooli ujujad on nii hirmul tähelepanu keskpunkti sattumisest, et nad ei kanna enam ülikooli pusasid. Nad ei saa enam enda üle uhked olla. See kõik juhtus Lia pärast,» oli Shanteau karm hinnang.

Märksõnad
Tagasi üles