JÄRELVAADATAV ⟩ Pärnu andis lahingu, kuid Bigbank krooniti suvepealinnas ikkagi Eesti meistriks

Pärnus toimunud Eesti meistrivõistluste finaalseeria neljandas kohtumises alistas Tartu Bigbank 3:1 (25:23, 25:23, 27:25, 26:24) Pärnu Võrkpalliklubi ning teenis 4:0 seeriavõiduga teist aastat järjest Eesti meistritiitli.

Kohtumise algus oli tasavägine. Žukovi rünnak ja Kordase eksimus andsid Pärnule 11:8 eduseisu, ent Tartu pööras selle geimi keskel omakorda 18:16 eduseisuks. Ent Uuskari rünnak seadis jalule 18:18 viigi ja otsustavad hetked möödusid punkt-punktis. Geimpallini jõudis seisul 24:23 esimesena Tartu ja avageimi võitis tiitlikaitsja 25:23, kirjutab volley.ee.

Teises geimis haarasid Alar Rikbergi hoolealused 9:5 edu, ent kodumeeskond võitles ja jõudis korduvalt punkti kaugusele. Toobali vahetas geimi algusfaasis välja Ronald Järv, hiljem sekkus Toobal uuesti. Geimi keskel pääses Bigbank aga Cavalcante eksimuse järel taas 15:12 ette ning kontrollis geimi lõpuni. Geimi lõpus tuli Pärnu kahe punkti kaugusele (23:21), ent ei enamat – geim Tartule tulemusega 25:22.

Selg vastu seina olukorras alustasid Avo Keele hoolealused kolmandat vaatust hästi, minnes Švansi serviässast ette 4:0, sundides Rikbergi mõtlemisajale. Petersoni temporünnak seadis tabloole 8:5 seisu, ent Tartu jõudis Juhkami ässa järel 9:9 viigini ja tasavägist mängu jagus kuni geimi lõpuni. Pärnu pääses ette 23:21, ent Kevin Soo blokk seadis jalule 23:23 viigi. Uuskari pommlöök andis geimpalli Pärnule seisul 24:23, ent seda ei suudetud realiseerida. Uuesti tõi kodumeeskonnale geimpalli Žukov – 25:24, ent selle luhtas Švansi serviviga. Uue võimaluse geimivõiduks andis Uuskari – 26:25 ja see suudeti realiseerida ning geim võideti 27:25.

Neljandas geimis pääses Pärnu meeskond 11:9 ette ja Rikberg saatis Viidalepa asemel platsile Alex Saaremaa. Geimi keskel juhtis Pärnu Tartu järjekordse servivea järel 15:12. Juhkami võeti blokiga kinni – 18:16. Viigini jõudis Tartu meeskond seisul 22:22 Kordase serviässast. Geimpalli sai esimesena seisul 24:23 Pärnu, aga seda ei realiseeritud. Järgmisena sai matšpalli Tartu – 25:24 ja see realiseeriti – geim 26:24 ja kogu mäng 3:1.

Tartu Bigbanki peatreeneri Alar Rikbergi intervjuu:

Tartu Bigbanki sidemängija Kert Toobali intervjuu:

Pärnu VK peatreeneri Avo Keele intervjuu:

Autasustamine:

STATISTIKA: Martti Juhkami tõi võitjatele 24 punkti (+12), Valentin Kordas lisas 21 punkti (+11) ja Albert Hurt 9 silma (+4). Tartu vastuvõtt oli 42%, rünnak 44%, blokist saadi 6 ja servilt 2 punkti (vigu tehti 17 viga).

Pärnu edukaim oli 26 punkti (+11) toonud Markus Uuskari, 18 punkti (+10) lisas Boris Žukov. Pärnu teenis blokiga 4 ja serviga 5 punkti (vigu tehti 19).

Taas oli mõlemas meeskonnas puudujaid – Tartul ei mänginud Mart Naaber ega Alex Saaremaa, Pärnul Bohdan Mazenko ja seeria teises mängus kämblaluu murdnud Jo Mauricio.

Pärnu algkoosseis: Richard Voogel, Markus Uuskari, Gabriel Cavalcante, Boris Žukov, Toms Švans, Kristo Joosep Peterson, libero Silver Maar.

Tartu algkoosseis: Kert Toobal, Valentin kordas, Martti Juhkami, Albert Hurt, Kevin Soo, Tamur Viidalepp, libero Rait Rikberg.